Кошти на власний бізнес: у міністерстві розповіли про один напрямок ветеранської політики – Лапутіна

Поділитися
Міністерство у справах ветеранів відзначає ефективність грантової програми для підтримки ветеранів – підприємців.

Понад 400 підприємств ветеранів отримали від 500 тис. до 3 млн грн на розвиток власного бізнесу. Про це розповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час прямого ефіру національного телемарафону «Єдині новини», повідомляє урядовий портал.

Український ветеранський фонд Мінветеранів проводить конкурсні грантові програми для ветеранів–підприємців, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів. За цей час понад 400 переможців отримали гроші на розвиток власного бізнесу. За словами міністерки, на ці кошти ветерани-підприємці можуть купувати обладнання, залучати інших членів родин чи ветеранів до працевлаштування, сприяти розвитку нашої економіки.

«Вони отримують кошти для свого бізнесу і платять податки, які повертаються в державу. Це також сприяє нашим захисникам і захисницям, які вже демобілізувалися, інтегруватися у суспільне та економічне життя», – розповіла Юлія Лапутіна.

За її словами, вже є успішні приклади, коли ці гранти підтримали ветеранський бізнес у сільському господарстві, фермерстві і тих, що працюють на підтримку наших захисників і захисниць. Зокрема, один із кейсів – виготовлення військового спорядження для воїнів від дружини військового. Або проект від демобілізованого захисника, який за унікальною технологією допомагає розмінуванню територій.

«Крім того, що вони розвивають економіку нашої країни в період, коли вона цього якнайбільше потребує, вони ще й підтримують оборону. Це дуже важливо», – зазначила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, в міністерстві вважають, що кількість громадян, які матимуть статус ветерана після війни, збільшиться у 4 рази, отже, вже зараз слід розробляти ефективні механізми ветеранської політики стосовно 4-5 млн осіб.

17 жовтня 2023 року Європарламент проголосував за виділення 50 мдрд євро на створення спеціального фонду для відновлення України Ukrainian Facility. Цей проєкт передбачає надання уряду України фінансової допомоги у вигляді грантів і низьковідсоткових позик на період 2024–2027 років. Серед пріоритетних економічних галузей уряд визначив аграрну й переробну промисловості. Додаткове фінансування галузі — це дуже важлива справа, але лише самих грошей буде замало. Більше про напрямки фінансування читайте у статті Івана Таршина «Агропереробка: є гроші, куди їх витрачати?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі