Робочі місця скорочуються через ШІ, необхідно запроваджувати безумовний дохід – експерт

Поділитися
Робочі місця скорочуються через ШІ, необхідно запроваджувати безумовний дохід – експерт © 60 minutes / Youtube
«Хрещений батько штучного інтелекту» закликає не допустити посилення нерівності між багатими та бідними у зв'язку з розвитком технологій.

Урядам варто встановити безумовний базовий дохід, щоб розвиток штучного інтелекту не зробив економічну нерівність між людьми критичною, заявив у інтерв'ю ВВС професор Джеффрі Хінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту».

Хінтон пропонує провести реформу пільг, щоб усі громадяни щомісяця отримували необхідну суму для виживання незалежно від їхнього достатку, оскільки ШІ поступово замінюватиме робітників-людей на багатьох посадах. І хоча «розумні машини» допоможуть людям підвищити продуктивність і добробут, на думку професора, більшу частину грошей все одно забиратимуть собі багатії, лишаючи без грошей людей, які навіть не зможуть знайти собі роботу у зв'язку з прогресом ШІ.

"Зі мною консультувалися люди на Даунінг-стріт, і я сказав їм, що універсальний базовий дохід – це хороша ідея", – говорить Хінтон.

Критики концепції безумовного доходу кажуть, що це буде надзвичайно дорого і відверне фінансування від державних послуг, при цьому немає гарантії, що це знизить рівень бідності.

На думку генерального директора Code.org Хаді Партові, роботу у більшості людей забере не штучний інтелект, а ті, хто добре вміє ним користуватися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі