За її словами, Мінфін не закладав на ці цілі кошти в проект бюджету-2020.
"У нас немає такої статті в державному бюджеті. На сьогоднішній день власник "Приватбанку" - держава. Держава капіталізувала в цей банк 155,3 млрд гривень. За планом, банк повинен бути повернений на приватний ринок і приватизований", - зазначила Маркарова.
Вона також додала, що держава від приватизації банку в майбутньому повинна отримати максимальний прибуток, щоб компенсувати витрачені кошти.
Раніше керівництво Офісу президента запевнило послів держав "Великої сімки", що не бачить підстав для повернення державного "Приватбанку".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних з "Приватбанком". Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів. Невизначеність з "Приватбанком" істотно ускладнює переговори з МВФ. У Фонді побоюються, що рішення про націоналізацію може бути переглянуте.
Тим часом "Приватбанк" судиться з колишніми власниками в Лондоні. Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік "Приватбанку", підтвердивши право позивача у розгляді справи про виведення коштів власниками банку саме у британській юрисдикції. Наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, винесений у грудні 2017 року, залишається в силі до винесення судового рішення по суті.
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".