Після успіху Приватбанку в Апеляційному суді Лондона, відповідно до рішення від 15 жовтня 2019 року, що Приватбанк може продовжити розгляд справи проти його колишніх власників в даному суді, Ігор Коломойський, Генадій Боголюбов та інші відповідачі були зобов'язані сплатити банку 10,9 млн фунтів стерлінгів до 12 листопада 2019 року. Про це DT.UA повідомило джерело у Приватбанку.
"Відповідачів зобов'язали повернути проміжну виплату витрат, сплачену їм банком, за рішенням суду першої інстанції в минулому році. Банк має отримати 4 млн фунтів стерлінгів від пана Коломойського, 2 млн фунтів стерлінгів від пана Боголюбова та 1,5 млн фунтів стерлінгів від корпоративних відповідачів", - зазначає джерело.
Крім того, відповідачі повинні сплатити витрати банку за минулорічне слухання справи суддею Фанкортом, та кошти, витрачені на апеляцію. Хоча для визначення загальної суми витрат для сплати відповідачами знадобиться певний час, наразі вони повинні сплатити 3,4 млн фунтів стерлінгів до 12 листопада.
Нагадаємо, що Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік Приватбанку у справі проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Таким чином, всесвітньої арешт, накладений на активи олігархів, збережеться.
8 жовтня, Госпсуд в закритому режимі завершив розгляд зустрічного позову Приватбанку по цій справі і призначив судові дебати між сторонами конфлікту на 17 жовтня. Таким чином, рішення у справі поки немає.
Госпсуд Києва 24 вересня почав розгляд по суті позову екс-акціонерів Приватбанку про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку між Мінфіном і особами, що були на той момент акціонерами банку, і оголосив перерву до 1 жовтня.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".