Національне агентство з питань запобігання корупції звернеться до президента України Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9587-Д про відповідальність за несвоєчасне подання декларацій. Про це йдеться в заяві НАЗК, яка опублікована на сайті агентства.
"Це дозволить повернути його на повторний розгляд Верховної Ради. Таке рішення є єдиним у правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України", - пояснили в агентстві.
Зазначається, що таке рішення в НАЗК ухвалили через те, що в цьому законопроєкті є норма, згідно з якою особа , яка подала свідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн грн, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов'язані з корупцією правопорушення.
"Після видалення майже 80% даних реєстру ні президент, ні прем'єр-міністр, ні міністри, ні керівники інших органів влади, ні громадські організації, ні громадська рада добропорядності та ВККС, які найближчим часом мають забезпечити призначення понад 2 тис. суддів, ухвалення рішень про призначення не матимуть офіційного джерела даних про осіб, які були внесені до нього", - уточнили у Нацагентстві.
Раніше повідомлялося, що реєстр корупціонерів наразі налічує 46 тис. 556 осіб, з яких 1 тис. 961 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності, 29 тис. 457 – до адміністративної, а 15 тис. 138 – до кримінальної. Після внесення змін, передбачених вищезгаданим законопроєктом, орієнтовно залишиться 5 тис. 21 особа та буде вилучено понад 10 тис. осіб засуджених за корупційні злочини.
Також голова НАПК Олександр Новіков в ефірі телемарафону прокоментував ухвалення законопроєкту: «Цей законопроєкт може взагалі знищити реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення".