Понад 80% громадян вважають, що в Україні рівень корупції вищий, ніж в Європі — опитування

Інфографіка
Поділитися
Понад 80% громадян вважають, що в Україні рівень корупції вищий, ніж в Європі — опитування © depositphotos / halfpoint
На думку 59% опитаних, рівень оподаткування в Європі вищий.

Більшість українців, які виїхали до Європи, вважають, що Україна програє європейським країнам у рівні корупції. Однак, що стосується бюрократії та ставок оподаткування, то на думку більшості наших громадян, вдома ситуація з цим краща, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Так, на думку 84% опитаних, в Україні рівень корупції вищий. Протилежної думки притримуються всього 3% респондентів.

Соціологічна група "Рейтинг"

Натомість 50% громадян вважають, що рівень бюрократії вищий в Європі. Навпаки думають 25% українців.  Також, на думку 59% опитаних, рівень оподаткування в Європі вищий. Про те, що вищі податки все ж в Україні зазначили 16% респондентів.

Щоправда, за рівнем економічної свободи Україна (25%) поступається Європі (52%), як і за рівнем доходів (3% проти 87%). Соціологи пояснили, що чим більші доходи мають українці за кордоном, тим про вищу економічну свободу вони говорять.

Водночас рівень бюрократії пов’язаний зі ставкою оподаткування, тобто чим більша перша, тим вищі другі.

"Також оцінка високого рівня бюрократії в країні перебування напряму пов'язана з оцінкою державних й фінансових онлайн-послуг, які значно гірші у Європі у порівнянні з Україною. Найвища бюрократія і податки вважається, у країнах Західної Європи", – додали в опитуванні.

Соціологічна група "Рейтинг"

Крім того, є від’ємна кореляція питання про корупцію і доходи – чим вища корупція, тим нижчі доходи або чим вища корупція, тим нижча економічна свобода. Це, пояснили соціологи, як раз те, в чому Україна програє Європі і це напряму пов’язано з корупцією, бо там, де вона є, немає ні хороших доходів для більшості, ні економічної свободи, бо економічні можливості надаються через корупційні схеми. 

У країні перебування  4% українців давали хабар посадовій особі. Стільки ж відсотків відмовились відповідати на питання. 

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологи також зазначають, що порівняно з Україною, з питань корупції країни Європи виглядають привабливо: тільки 5%  опитаних переконані, що в країні перебування присутній високий рівень корупції, 24% - середній, тоді як в Україні – це 79% і 18% відповідно. 

Респонденти, які  давали хабар в країні перебування, оцінюють рівень корупції в Європі вище – 45% ; серед тих, хто не давали хабар - 27%. 

На думку українців, найбільш корупційними виявилися країни Південної (38% вважають, що корупція присутня на середньому або високому рівні) та Східної Європи (35%), а найнижчий – у Західній (14%) та Північній Європі (14%). 

"Оцінка рівня корупції пов’язана з: тривалістю проживання: чим менше людина живе в країні, тим нижче оцінює корупцію: для тих, хто живе менше півроку корупція присутня у 17%; кілька років – 33%; зайнятістю: найкраще оцінюють корупцію ті, хто навчаються: 23% не стикалися з нею зовсім, лише 19% підтверджують її наявність; а ті, хто працюють, мають більший соціальний досвід, то ж частіше стикаються з фактами корупції", - йдеться в опитуванні.

Опитування провели з 4 по 11 липня 2023 року серед українців віком від 18 років, які знайшли тимчасовий прихисток у країнах Європи після 24 лютого 2022. Результати зважені з використанням актуальних даних UNHC (United Nations High Commissioner for Refugees, показник українців, які подали заяву на отримання притулку, ТП або аналогічні національні програми захисту). До вибірки увійшли 2116 українців, які зараз перебувають у 31 країні Європи. Метод опитування: CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Опитування анонімне, респонденти отримували запрошення через месенджери та соціальні мережі. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,2%. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі