Комунальні платежі: від чого залежить тариф на доставку газу

Поділитися
У селах він вищий, ніж у великих містах.

На час дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати. Але борг не буде списано, тому після закінчення війни заборгованість доведеться сплатити.

У Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пояснили, чому тариф на доставку газу в сільській місцевості може бути вищим, ніж у великому місті, пише «ГазПравда».

Тариф на розподіл газу залежить від кількості споживачів у регіоні, розміру витрат для забезпечення функціонування мережі та специфіки споживання. Тож, чим більше споживачів на ділянці обслуговування конкретного облгазу, тим більше газу використовують ці споживачі, і тим меншим буде тариф.

Також варто зважати на співвідношення протяжності мереж та кількості споживачів газу. Тому у великих містах тариф менший, аніж у негустонаселених областях, де газопроводи тягнуться сотні кілометрів до відносно невеликих сіл.

У НКРЕКП також нагадали, що споживачі можуть впливати на тариф. Для цього комісія відводить час для формулювання і направлення пропозицій, а також – відкриті обговорення. На цих етапах будь-який споживач або об’єднання споживачів можуть висловлювати свою думку. Пропозиції і зауваження приймаються як від юридичних, так і від фізичних осіб.

Якщо споживач підозрює, що облгаз не виконує свої зобов’язання відповідно до прийнятої структури тарифів (наприклад, відмовляється замінювати лічильник), то він може звернутися зі скаргою до НКРЕКП. Після цього комісія має певним чином відреагувати: провести комунікацію з облгазом, призначити перевірку компанії, накласти на неї штраф або навіть позбавити ліцензії.

Також згідно з роз’ясненнями НКРЕКП, в умовах дії воєнного стану від оплати послуг розподілу природного газу звільнено тих, у кого внаслідок російської агресії:

  • була пошкоджена розподільна інфраструктура і це унеможливило виконання зобов'язання облгазів у частині забезпечення цілодобового доступу до газорозподільної системи;
  • було пошкоджено об'єкт газоспоживання споживача та/або його внутрішньобудинкова система газопостачання, що призвело до неможливості використання споживачем свого права користуватися послугами розподілу природного газу.

Нагадаємо, який тариф на газ діятиме для населення з 1 березня 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі