Компенсація за зруйноване майно: інструкція, як отримати

Поділитися
Компенсація за зруйноване майно: інструкція, як отримати © Алевтина Швецова/Полк "Азов"/MEDIUM
Повідомлення можна подати через мобільний додаток Порталу Дія.

Власники житла, що було зруйноване через війну Росії проти України, можуть отримати компенсацію за зруйноване майно. Алгоритм дій окреслив головний юрист Ізмаїльського бюро правової допомоги Максим Дізанов.

Так, Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні, затверджено постановою КМУ від 20.03.2022 р. №326. Крім того постановою КМУ від 26.03.2022 р. №380 затверджено Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно.

Право на компенсацію матимуть:

  • власники відповідного нерухомого майна або замовники будівництва щодо об’єктів будівництва;
  • інвестори у житлове будівництво об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);
  • члени житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
  • спадкоємці усіх вищеперерахованих категорій.

Куди звертатися

Для подання повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса незалежно від місця проживання чи перебування фізичної особи. Це може зробити як власник житла особисто, так його представник на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

Якщо власників одного й того ж будинку є декілька, повідомлення подає кожен з них окремо. Якщо власник володіє декількома зруйнованими будинками, повідомлення подаються на кожен окремий будинок.

Повідомлення можна подати й через мобільний додаток Порталу Дія за посиланням.

Які дані має містити повідомлення

  1. Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи.
  2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія) або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
  3. Контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти).
  4. Відомості про нерухоме майно: тип нерухомого майна; загальну площу нерухомого майна. У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі, протяжності нерухомого майна зазначається орієнтовна площа; адресу (місцезнаходження) нерухомого майна; інформацію про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби); інші технічні характеристики нерухомого майна (за наявності); форму власності нерухомого майна; наявність/відсутність статусу пам’ятки культурної спадщини.
  5. Відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні (для житлового фонду).
  6. Відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація (за наявності).

Як пише Олег Савичук, аналітик Центру спільних дій, для ZN.UA, закононодавство для отримання компенсації ще недосконале. Докладніше читайте у матеріалі - "Компенсація за зруйноване житло: що з нею не так".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі