Згідно зі звітом правозахисникві, російська сторона наймає як окремих лобістів, так і спеціалізовані компанії для просування своїх інтерсів у країнах союзу.
Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, що в Transparency International визнають про труднощі з отриманням інформації про лобістську активність. Тим більше, що мало хто згоден визнати, що користується такими послугами.
За інформацією Transparency International, найбільше до лобістів звертається "Газпром". На такі послуги енергетичний гігант витрачає щонайменше 900 тисяч євро на рік. Втім, ця цифра не точна і лише дозволяє уявити масштаб лобіювання компанії у ЄС.
В Австрії інтереси "Газпрому" презентує газовий концерн OMV, який разом з російським енергетичним гігантом бере участь у "Північному потоці-2". За даними Transparency International, за просування своїх інтересів російська сторона в Австрії витрачає щонайменше 100 тисяч євро щороку.
В Єврокомісії інтереси "Газпрому" просувала "Французька незалежна асоціація електроенергії і газу". Вона також організувала для російської компанії низку зустрічей з членами Європарламенту і чиновниками ЄС.
Російський "Сбербанк" також веде лобістську активність в Європі через свій австрійський підрозділ Sberbank Europe AG. Тим часом, РЖД, "Північний потік-2" (належить "Газпрому") і JSC Rusatom Overseas (належить "Росатому") користуються послугами консалтингової фірми Sass Consulting AG.
Вчора видання Reuters повідомило, що турбіни Siemens потрапили в анексований Крим, попри санкції. Російська сторона могла купити техніку у німецької компанії нібито для іншого регіону, однак в результаті поставила її в Севастополь.