"Господарський суд Харківської області вже порушив справу про банкрутство одного з найбільших боржників ПАТ "Укрнафта" - ТОВ "Галнафта" (Харків), яке "забуло" розрахуватися за нафту в розмірі 1,3 млрд грн", – зазначив він, нагадавши, що нафту від "Укрнафти" дана компанія отримала без оплати у червні 2015 року, відразу після засідання наглядової ради компанії 29 травня.
Автор вказує, що з серпня 2014 року компанія, яка перебуває під фактичним контролем групи "Приват", перестала платити ренту за видобуток нафти, а до травня 2015 року її податковий борг досяг 9 млрд грн. Надії на зміну ситуації тоді пов'язувалися саме з цим засіданням наглядової ради, яка мала повноваження для зміни керівництва компанії та її повернення під державний контроль.
Тим не менш, тоді наглядова рада "Укрнафти" під головуванням Андрія Коболєва навіть не розглядала кадрові питання, а прийняла рішення скликати збори акціонерів на 22 липня. Після засідання із "Укрнафти" почали посилено виводити кошти та ресурси.
"У червні-серпні з "Укрнафти" виводять 3,1 млрд грн, відвантажуючи нафту невідомим фірмам із копійчаними "статутниками". Ще 2,7 млрд грн передоплати йде від "Укрнафти" на якесь ТОВ "Котлас" за нафтопродукти з розстрочкою поставки на три роки. А ще 6,885 млрд грн надходить 24 таким само компаніям як передоплата за нафтопродукти. Сумарно - 14,7 млрд грн", – зазначає Куюн.
Автор зазначає, що за підсумками 2015 року первинна дебіторська заборгованість "Укрнафти" склала 18,435 млрд грн. (при цьому, 77,4% заборгованості вже було прострочено). Збиток "Укрнафти" склав 5,4 млрд. грн., а борг перед державою ягнув суми в 10,6 млрд грн (зростання за рік на 7,8 млрд).
Раніше DT.UA писало, що НАБУ з вересня веде розслідування відносно дебіторської заборгованості компанії "Укрнафта" у розмірі 7,745 млрд гривень, яка була сформована низкою приватних компаній у 2015 році за договорами про продаж нафти. Компанії пов'язані з міноритарним співвласником "Укрнафти" Ігорем Коломойським.
Детальніше про долю "Укрнафти" і розслідуваннz прокуратури щодо глави "Нафтогазу" читайте в статті Сергія Куюна "Злочин і покарання за Черчиллем" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".