Недоброчесні компанії часто подають недостовірні відомості про свого бенефіціарного власника, заявляють про його відсутність або просто не подають жодної інформації. За брехню в реєстрі фактично неможливо покарати, та й узагалі держава не має механізму виявлення недостовірної інформації.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Дар'я Каленюк і Тетяна Шечук, Центр протидії корупції. За їх словами, уряд уже другий рік поспіль обіцяє розробити механізм верифікації даних про бенефіціарного власника. Проте крім щедрих обіцянок особливих зрушень немає і досі.
"2017 року Україна навіть втратила третій транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро - зокрема й через те, що провалила запуск такої верифікації. ЄС продовжує наполягати на цій реформі в рамках нової макрофінансової допомоги на 1 млрд євро, - відзначають експерти. - Інформація про бенефіціарного власника компаній подається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, але дотримуються цього правила далеко не всі".
Детальніше про необхідні кроки щодо відкриття інформації про реальних власників компаній читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Шечук "Іван Іванов чи все ж таки реальні контролери компаній?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".