Компанії із російськими бенефіціарами продовжують працювати в Україні і навіть виграють держтендери – Опердатабот

Поділитися
Мінюст визнає, що деякі перереєстрації були незаконними, але скасувати їх не може.

За останні три роки щонайменше 621 компанія видалили власників або ж кінцевих бенефіціарів з Росії із даних, однак на практиці деякі із них досі пов’язані із своїми російськими власниками, більше того, заробляють на державних тендерах.

За даними Опендатабот, після перевірки лише десяти із понад шести сотень компаній із російським корінням, які перереєструвались, Міністерство юстиції довело, що у 8 з 10 реєстрацій були незаконними. Втім, зміни не були скасовані, а компанії з вибіленою репутацією продовжують працювати на ринку України.

Ресурс зазначив, що відповідальність за незаконні перереєстрації понесли лише деякі  нотаріуси або державні реєстратори, що засвідчували буцімто зміни у формі власності. А от самих компаній «санкції» не торкнулись.

Йдеться про такі бізнеси, як:

  • РАВЕТТІ УКРАЇНА — компанія з адресою масової реєстрації, яку ділить з 75 іншими бізнесами. Торік чистий прибуток Раветті Україна склав 4,7 млн грн. Від початку року ця компанія вже виграла в облгазах Києва, Рівного та Сум тендерів на майже 3 млн грн.
  • ДОМОФОН. ІНЖИНІРИНГ. ОХОРОНА. Торік чистий прибуток компанії склав 3,3 млн грн.
  • ГЕСТЛАЙФ ТРЕВЕЛ. За минулий рік дохід компанії склав 1,4 млн грн.
  • ЕФ ЕС МАККЕНЗІ-Україна: торік компанія отримала чистий прибуток у 515 тисяч грн.
  • ЦЕНТР РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙ І БІЗНЕСУ із чистим прибутком у 312 тисяч гривень за минулий рік.
  • ЕКСМО ЕКСЧЕНДЖ УКРАЇНА, наразі — ЛАЛАНА ГРУП. Компанія торік зазнала збитків у 1,6 млн грн. Крім того, наразі бізнес має несплачені борги перед бюджетом по виконавчим провадженням.
  • РЕОСВІТ — компанії належить торговельна марка Nadi Renardi. Крім того, бізнес зареєстровано за адресою масової реєстрації — там само свою юридичну адресу зазначили ще 53 компанії.
  • НОВАКОМ УКРАЇНА. З 2020 року компанія не подає свою фінансову звітність.

Ще одна компанія, ПАЛВІ ТЕЛЕКОМ, посилалась на посвідку про постійне місце проживання громадянина РФ в Україні, що мало б робити перереєстрацію законною, однак під час перевірки Мін’юст не виявив в реєстрах такого документу. І все одно визнав перереєстрацію законною. Таким чином за останні два роки компанія виграла державних тендерів на майже три мільйони гривень.

На запит Опендатабота в Міністерстві юстиції України заявили, що реєстраційні зміни можуть бути скасовані або за підставою рішення суду, або ж у випадку, якщо скаргу подасть особа, права якої порушено, протягом двох місяців з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення своїх прав, але не пізніше одного року з дня прийняття відповідного рішення, здійснення дії або бездіяльності. А оскільки у більшості випадків з моменту перереєстрації минуло більше року, можливість скасування уже втрачена.

За даними дослідження YouControl, за останній рік 500 приватних компаній отримали від держави майже 150,5 мільярдів гривень. Серед них лідером за залученими коштами стало ТОВ "ГК "Автострада", яке спеціалізується на будівництві та ремонті доріг. Компанія входить до складу фінансово-промислової групи "MS Capital" і залучила 12 мільярдів гривень. А от дідером за виручкою у 2023 році серед отримувачів державних коштів стало ТОВ "Епіцентр К", яким володіють подружжя Герег.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі