Екс-власники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також компанії, які пов'язані з ними, виплатили банку понад 10 млн фунтів стерлінгів судових витрат за рішенням Апеляційного суду Лондона. Про це повідомила прес-служба фінустанови.
"За рішенням Апеляційного суду від 15 жовтня 2019 року, який підтвердив наявність юрисдикції англійського суду розглядати позов Приватбанку щодо шахрайства, вчиненого за попередньою змовою осіб, проти пана Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, банк підтверджує, що відповідачі сплатили понад 10 млн фунтів стерлінгів витрат щодо слухання суду першої інстанції у Високому суді Лондона в 2018 році і слухання апеляційної інстанції в Лондоні раніше в цьому році", - зазначено в повідомленні.
Однак не всі відповідачі виявилися дисциплінованими.
"У той час як пан пан Коломойський і Боголюбов виплатили свою частину зобов'язань, шість корпоративних відповідачів оплатили лише частину зобов'язань та подали клопотання до суду з вимогою надати більше часу для сплати залишку", - повідомили в Приватбанку.
Наголошується, що мова йде про англійські компанії і фірми, зареєстровані на Британських Віргінських островах, які є підставними і контролюються Коломойським і Боголюбовим.
Нагадаємо, що Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік Приватбанку у справі проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Таким чином, всесвітньої арешт, накладений на активи олігархів, збережеться.
8 жовтня, Госпсуд в закритому режимі завершив розгляд зустрічного позову Приватбанку по цій справі і призначив судові дебати між сторонами конфлікту на 17 жовтня. Таким чином, рішення у справі поки немає.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".