Українські бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов погодилися розглядати судову справу в Лондоні щодо акцій ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" (КЗРК), ініційовані Віктором Пінчуком, пише The Independent.
"На цьому тижні, обидва його (Пінчука) противники погодилися розглядати судову справу в Лондоні, готуючи грунт для публічної боротьби", - йдеться у статті британського видання, присвяченій також і судовим суперечкам Боголюбова і Коломойського (і Олександра Жукова) з компанією JKX Oil&Gas.
За даними The Independent, Боголюбов і Коломойський найняли кращих лондонських адвокатів, щоб оскаржити звинувачення Пінчука.
Як повідомлялося, Пінчук у рамках заявленого у березні 2013 року позову просить суд визнати, що відповідачі тримають акції КЗРК у довірчому управлінні на його користь і вимагає від них передати йому ці акції, а також компенсувати збитки. Згідно з оприлюдненими даними, позивач досяг первісної домовленості щодо КЗРК після оголошення приватизація "Укррудпрому" в липні 2004 року на зустрічі в Ялті, де також були присутні Рінат Ахметов, Ігор і Григорій Суркіси.
Потім підконтрольна відповідачам компанія "Солайм", яка купила КЗРК під час приватизації завдяки були у неї пріоритетного права, забезпечила передачу підприємства в управління представникам Пінчука восени 2004 року.
У березні 2005 року позивач заплатив відповідачам 143 млн дол. за придбання компанії Alcross Commercial Limited (Британські Віргінські о-ви), яка володіла, за твердженням відповідачів, КЗРК, однак Alcross виявилася компанією з нульовим балансом і без активів. Тоді ж особи, які, як видається позивачу, діяли за дорученням відповідачів, здійснили силове захоплення КЗРК і взяли підприємство під свій контроль, а сам актив так і не був переданий.
Позивач зазначає, що з 2005 року відповідачі неодноразово підтверджували намір передати йому КЗРК, але не виконували своїх зобов'язань, а в 2007 році продали близько 50% підприємства Ахметову.
У березні 2011 року позивач звернувся до британських судів щодо права власності на пакет КЗРК, однак після того як в квітні Коломойський обіцяв вирішити суперечнні питання мирним шляхом, судові дії були припинені.
The Independent оцінює можливу суму позову в 2 млрд дол., з яких близько 1 млрд дол. - це вартість КЗРК і ще приблизно стільки ж - виплачені дивіденди.
Бізнес інтереси Пінчука представлені в різних галузях, у тому числі трубно-колісному бізнесі ("Інтерпайп"), феросплавах і нафтогазовій галузі, їхнє управління об'єднано в інвестиційно-консалтинговій групі EastOne.
Боголюбов і Коломойський - давні ділові партнери, співзасновники групи "Приват", що має інтереси в цілому ряді галузей і контролює найбільший в Україні ПриватБанк.
КЗРК у 2012 році скоротив виробництво товарної залізної руди на 0,4% в порівнянні з 2011 роком - до 5,56 млн тонн. Його чистий прибуток скоротився на 57,2% - до 772,16 млн грн, а чистий дохід впав на 23,4% - до 3 млрд 57,55 млн грн.
Підприємство в основному реалізує продукцію Єнакіївського метзаводу і Маріупольському меткомбінату ім.ілліча. КЗРК в даний час керують на партнерських засадах група "Метінвест" і група "Приват". Компанії Starmill Limited належить 99,88% його акцій. !zn
Читайте також:
Пінчук подав до міжнародного суду на Коломойського і Боголюбова