Коломойський і Боголюбов створили в США мережу «пралень» для відмивання грошей «Приватбанку» – розслідування

Поділитися
Коломойський і Боголюбов створили в США мережу «пралень» для відмивання грошей «Приватбанку» – розслідування © ЧІТКО ИНТЕРВ'Ю/ УП
На оплату нерухомості в США партнери перевели щонайменше 490 мільйонів доларів і ще 268 мільйонів привезли до країни.

Український олігарх Ігор Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов могли відмивати гроші, виведені з «Приватбанку», через сталеливарний завод Warren Steel в Огайо й іншу нерухомість у США, ідеться в масштабному розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette.

Цікавитися чорною металургією в США партнери почали з 2006 року - саме тоді вони придбали Felman Production у Західній Вірджинії і Detroit Cold Rolling Steel у Мічигані за $20 млн кожен і готували до відкриття Warren Steel.

З 2007 по 2008 рік у завод «влили» $13,6 млн «Приватбанку», гроші переводилися вісьмома переказами. З 2010 по 2013 рік на банківські рахунки Warren Steel перевели щонайменше $16,5 млн. У червні 2013 року на рахунки Warren Steel Holdings перевели ще $4,5 млн, начебто від кіпрської компанії.

У травні 2008 року частину коштів з України перевели офшорній компанії на Британських Віргінських островах, близько $81 млн з них пішли на купівлю Michigan Seamless Tube.

У 2011 році Коломойський і партнери придбали завод CC Metals and Alloys у Кентуккі - на це з офшору виділили $188,1 млн. У грудні того ж року партнери перевели $58 млн з України в США, щоб купити Niagara LaSalle - спеціалізовану сталеливарну компанію з шістьма заводами, загальна сума угоди - 236,1 млн доларів.

У лютому 2013 року з України було переведено 20 мільйонів доларів, щоб купити Kentucky Electric Steel за $110,6 млн.

У 2015 році Коломойський і партнери придбали Corey Steel в Іллінойсі за 43 мільйони доларів. Походження цих коштів ще не встановлено.

Станом на 2015 рік у олігарха і його партнерів було 13 сталеливарних заводів, п'ять висотних будівель, готель на 484 номери з видом на прибережну магістраль Клівленда, непрацюючий завод Motorola з двома вертолітними майданчиками і два бізнес-парки.

Вони сконцентрували у своїх руках половину виробництва всього силікомарганцю в США - важливої складової виробництва сталі (використовується для видалення з розплавленої сталі розчиненого в ній кисню - ред.). Зараз у США вивчають, як підприємства галузі, що має особливий інтерес для національної безпеки, могли опинитися в руках іноземців, підозрюваних у відмиванні грошей.

Партнери розпоряджалися цим майном недбало, використовуючи його для відмивання грошей, а не як об'єкт серйозних інвестицій, ідеться в розслідуванні.

У 2016 році збанкрутували Michigan Seamless Tube, Kentucky Electric Steel, Corey Steel, Niagara LaSalle і Warren Steel, в 2020 році зупинилося виробництво на CC Metals and Alloys, роботу продовжує тільки Felman Production. Дві з офісних веж продали з великими збитками, а готель закладений.

Загалом на оплату нерухомості ув США Коломойський і партнери перевели щонайменше 490 мільйонів доларів і ще 268 мільйонів привезли до країни. Розслідувачі виявили 3103 транзакції Deutsche Bank від імені компаній, пов'язаних з олігархом і його партнерами.

Як основний «банкомат» використовувався завод Warren Steel в Огайо, вважає інвестор підприємства Вадим Шульман. Саме на рахунки цього заводу найчастіше переказували гроші. При тому, що справи підприємства йшли дедалі гірше, грошові потоки не припинялися.

На заводах не дотримувалися правила техніки безпеки, за словами робітників, на ній заощаджували, що стало причиною двох вибухів в 2010 році (Warren Steel, Felman Production) і одного в 2011-му, на підприємстві в Огайо. Близько десяти осіб дістали серйозні травми.

Після припинення діяльності заводу Warren Steel екологи виявили незаконну утилізацію відходів виробництва: вміст рукавних фільтрів печей скидали на землю, неочищені стічні води зливали в річку Махонінг.

Управління з охорони праці та техніки безпеки США в 2010-2016 роках виявило 22 серйозних порушення на заводах в Західній Вірджинії і Огайо, вони залишалися там і після вибухів, продовжуючи наражати робочих на небезпеку.

Більшість фігурантів розслідування спілкуватися з журналістами відмовилися, але один все ж погодився. Джон Гудіш був членом правління компанії Optima Specialty Steel, що управляє заводами в Кентуккі, Індіані, Мічигані і Техасі, а також працював консультантом на заводі Warren Steel в Огайо.

Гудіш заявив, що не знав про походження коштів, котрі вливають в підприємства. «Мені завжди казали, що це гроші Мотті (бізнесмена з Флориди Мордехая Корфа - ред.). Він був в Україні, він був у Великій Британії. Іноді його не було два, три рази на місяць, але я не знаю, що він там робив», - каже він.

Інтереси Корфа представляє Марк Касовіц - давній адвокат 45-го президента США Дональда Трампа. У коментарі журналістам Касовіц заявив, що його клієнт ніколи не мав справ із відмиванням грошей, і високо цінував безпеку робітників, і не заощаджував на ній.

Ексвласників націоналізованого «Приватбанку» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова в США обвинувачують у завданні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих у незаконний спосіб, у змові, і незаконному збагаченні.

6 серпня 2020 року Мін'юст США звинуватив Коломойського «в крадіжці мільярдів в банку, яким він колись володів», і в їх відмиванні в США. Влада Сполучених Штатів подала два цивільних позови про конфіскацію майна до Окружного суду США Південного округу Флориди.

Відсутність будь-яких висунутих обвинувачень в Україні аоломойському і Боголюбову перейти в наступ і почати судитися зі США, звинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість. Докладніше про те, хто і навіщо в Україні захищає «інвестиції» партнерів уСША, читайте в матеріалі Юлії Самаєвої «Інвестняня для Коломойського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі