Коливання валютного курсу: чого чекати на наступному тижні

Поділитися
Коливання валютного курсу: чого чекати на наступному тижні © unsplash/vunguyen
Ситуація на кордонах України та проблеми з міжнародною допомогою можуть похитнути ринок.

Наразі на валютному ринку все стабільно, однак ризики коливань достатньо значні. Оскільки є певні побоювання щодо міжнародної допомоги Україні. Про те, яким буде курс найближчим часом, розповів 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий.

За його словами, важливим питанням, в тому числі для регулятора, залишається розблокування кордонів та розв'язання труднощів у наданні макрофінансової допомоги. Адже саме це впливає на стабільність валютного ринку. 

«Загалом протягом наступного тижня курсові коридори можливих змін набудуть таких обрисів: на безготівковому ринку 37,75 – 38,75 гривні за долар та 40 – 42 гривні за євро, а на готівковому ринку 38 – 39,5 гривні за долар та 41 – 43 гривні за євро», – сказав він.

Хоча експерт зазначив, що Україна має достатню кількість валових фінрезервів. На даний час їх розмір становить близько 40 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що на щомісячні валютні інтервенції витрачається 2,5 – 3 мільярди доларів. Якщо макрофінансова допомога не буде доповнювати бюджет вчасно, виникне нестабільність курсів.

Що чекати в лютому

Банкір вважає, що протягом наступного тижня зберігатимуться тенденції, які виникали в січні. Імовірні коливання якщо і будуть, то незначні. Ознаки валютного ринку наступного тижня такі:

  • зміни на міжбанку – 0,2 гривні, на готівковому ринку 0,3 – 0,5 гривень;
  • різниця між курсом купівлі та продажу на міжбанку не буде більш як 0,1 гривні, на готівковому ринку – 0,5 гривні у банках, а от в обмінниках – до 1 гривні.

Повідомлялось, що єдина європейська валюта, яка на ринку вже 25 років, є надійною. Однак долар євро не поступається і залишається основною валютою світу. Крім того, за рік курс євро по відношенню до долара може суттєво коливатися, іноді на 10% і більше. Тобто людині без професійної підготовки досить легко втратити на коливаннях валютного курсу протягом 1-2 років.
 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі