Колектори й мікрофінансові організації - основні замовники послуг приватних виконавців

Інфографіка
Поділитися
Колектори й мікрофінансові організації - основні замовники послуг приватних виконавців
Статистика діяльності у приватних виконавців краща, ніж у державних, проте також не вражає. Серед проваджень, відкритих приватними виконавцями минулого року, наразі закрито 34 відсотків, серед відкритих у 2021-му — 9 відсотків.

Приватні виконавці не користуються популярністю у звичайних українців, переважна більшість звернень до цих структур здійснюється колекторами та мікрофінансовими організаціями (МФО). Про це з посиланням на Реєстр виконавчих проваджень повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Так, 77,1% замовників у приватних виконавців — це МФО та колектори, які через суд чи нотаріусів повертають борги. Ще майже 14% замовників - це банки.

За зверненнями громадян приватні виконавці ведуть лише 2% проваджень. І майже 7% припадає на решту замовників, переважно компаній.

При цьому, тільки 7% примусових стягнень припадає на "нефінансовий" бізнес. Решта - це стягнення фінансових боргів.

Загалом приватними виконавцями цього року було відкрито 419 628 виконавчих проваджень.

У реєстрі приватних виконавців наразі присутні 292 фахівці. Найбільше їх зареєстровано у Києві — 99, на другому місці — Дніпропетровська область, де зареєстровано 20 приватних виконавців, третій найбільший показник мають Харківська та Одеська області — по 18 виконавців.

Статистика діяльності у приватних виконавців краща, ніж у державних, проте також не вражає. Серед проваджень, відкритих приватними виконавцями минулого року, наразі закрито 34%, серед відкритих у 2021-му — 9%.

Нагадаємо, закон про введення в Україні інституту приватних виконавців Верховна Рада прийняла  у червні 2016 року.

У березні Верховна Рада ухвалила закон №4241 про врегулювання колекторської діяльності. Документ покликаний захистити українців від колекторів та забороняє колекторам погрожувати боржникам

14 липня в Україні розпочалася реєстрація колекторських компаній. До 13 серпня всі колекторські компанії (як зі статусом фінансової установи, так і без нього) повинні були подати в НБУ документи для реєстрації.

Детальніше про те, як спілкуватися з колекторами, та про відповідальність за кредит читайте в статті Олександра Камші "Мій чужий кредит" в ZN.UA.

Про приватних виконавців в Україні читайте у статті Марії Семенченко "Поява приватних виконавців: привід для оптимізму чи побоювань?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі