Поліція Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) вилучила партію таблеток каптагону вагою 13 тонн, доставлених до країни контрабандним шляхом усередині частин меблів, повідомляє ВВС.
Партію вартістю понад 1 мільярд доларів поліція Дубая виявила після отримання сигналу про підозрілий на вигляд вантажний контейнер. Вскривши дерев'яні панелі та дверцята, поліцейські знайшли 86 мільйонів пігулок.
Прозваний "кокаїном для бідних", каптагон є одним з найпопулярніших наркотиків серед молоді країн Перської затоки.
Поліція не назвала передбачуване походження нелегальної партії, але вважається, що каптагон у величезних кількостях виробляється у Сирії. У розпал громадянської війни в країні озброєні угруповання постачали бойовикам цей наркотик, що викликає сильне звикання і часто містить кофеїн, для підвищення їхньої мужності.
Вважається, що зростаюча бідність змусила багатьох простих сирійців включитися в нелегальну торгівлю каптагоном, ринок якої оцінюється в мільярди доларів. Є неофіційна інформація про те, що до виробництва та розповсюдження каптагону причетні впливові представники бізнесу та збройних сил.
За словами генерал-майора Еїда Хареба, начальника відділу поліції боротьби з наркотиками, міжнародна банда планувала переправити заховані в контейнерах наркотики через ОАЕ до іншої країни.
Він зазначив, що виявити вантаж допомогли рентгенівський апарат та поліцейські собаки.
У ході операції арештували шістьох людей.
•إحباط تهريب أكثر من 13 طناً من أقراص الكبتاجون المخدرة موزعة في 5 حاويات.
— سيف بن زايد آل نهيان (@SaifBZayed) September 14, 2023
•قيمتها السوقية تجاوزت الـ 3 مليارات درهم.
•العصابة الإجرامية حاولت تهريب المواد المخدرة عبر دسها في 651 باب و 432 لوح ديكور.
•ألقي القبض على أفراد العصابة الإجرامية الستة متلبسين.
أشكر الأخ الفريق… pic.twitter.com/8gXD1CD6iE
Вважається, що це одна з найбільших партій, коли-небудь перехоплених. У 2020 році в Італії вилучили 14 тонн пігулок каптагону, захованих у паперових барабанах і шестернях, а торік у Саудівській Аравії вилучили 46 мільйонів пігулок амфетаміну, завезених у партії борошна.
Нагадаємо, у травні режиму Башара Асада запропонували чотири мільярди доларів за припинення в Сирії виробництва каптагону.