"Ми закликаємо наших європейських партнерів подивитися на крок вперед, що станеться, коли "Північний потік-2" буде запущений", – сказав керівник "Нафтогазу" в інтерв'ю Reuters, опублікованому в неділю, 29 січня.
Коболєв підкреслив, що запуск підводного газопроводу з пропускною здатністю 55 мільярдів кубометрів на рік призведе до еквівалентного падіння обсягів транзиту природного газу через Україну та Польщу.
"Не думаю, що це має відношення до диверсифікації постачань. Це означає домінування "Газпрому" в цій частині Європи", – зазначив голова "Нафтогазу".
Коболєв закликав країни ЄС бути обачними у відносинах з РФ і російським компаніями, а також запевнив, що Україна залишається одним із найбільш послідовних противників "Північного потоку-2".
Як повідомлялося, західні компанії відмовилися фінансувати будівництво "Північного потоку-2", і тепер витрати "Газпрому" на реалізацію збільшаться удвічі – до 1 мільярд 750 мільйонів доларів.
Нагадаємо, в грудні Швеція відхилила запит російського "Газпрому" про оренду території порту острову Готланд для зберігання труб для будівництва газопроводу "Північний потік-2"
Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну найближчими роками.