Швеція не має наміру блокувати оренду гаваней для "Північного потоку-2"

Поділитися
Швеція не має наміру блокувати оренду гаваней для Однак в уряді Швеції визнали, що Використання портів негативним чином позначиться на шведських оборонних інтересах © neurope.eu
Рекомендації влади Готланда щодо угоди про оренду очікуються на поточному тижні.

Уряд Швеції заявив, що не має наміру перешкоджати владі Карлсхамна і Готланда в наданні Nord Stream 2 в оренду своїх гаваней для будівництва "Північного потоку-2", повідомляє Reuters.

"Використання портів негативним чином позначиться на шведських оборонних інтересах, і ми повідомили муніципалітети про це", - повідомив журналістам міністр оборони країни Петер Хультквіст.

Близько 60 млн шведських крон до бюджету може принести угоду з оренди гавані на острові Готланд, а гавані у Карлсхамн на південно-сході Швеції - 100 млн шведських крон.

Міністр оборони також наголосив, що "Північний потік-2" вплине на реалізацію шведського оборонного плану на 2016-20 роки, метою якого було відновлення постійної військової присутності на острові Готланд.

Рекомендації влади Готланда щодо оренди очікуються пізніше на цьому тижні.

Раніше Рада директорів "Газпрому" прийняла рішення про розірвання угоди акціонерів за проектом "Північний потік-2.

Раніше акціонери "Північного потоку-2" - російський "Газпром", а також європейські Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall - вирішили відкликати подану в Польщі повідомлення про створення спільного підприємства для будівництва газопроводу. Планувалося, що європейські партнери "Газпрому" отримають по 10% акцій компанії Nord Stream 2, яка в даний час на 100% належить "Газпрому". Тепер консорціум шукає нову модель реалізації проекту.

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше ростпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі