Коболєв назвав незаконним рішення Кабміну і відмовився звільнятися з "Нафтогазу"

Поділитися
Коболєв назвав незаконним рішення Кабміну і відмовився звільнятися з Коболєв розповів, що планує робити як керівник "Нафтогазу" © kmu.gov.ua
Голова правління НАК розповів про протиріччя між топ-менеджментом компанії та урядом Гройсмана.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв висловив упевненість, що рішення Кабінету міністрів оголосити конкурс на заміщення посади голови НАК є незаконним. Він також підкреслив, що поки що не збирається звільнятися з компанії, передає "Економічна правда".

"Призначати, звільняти, змінювати зарплату, виписувати премії - це повноваження виключно Наглядової ради. І це можна перевірити у відповідних законах", - пояснив Коболєв у ході прес-конференції в Києві в середу, 6 березня.

За його словами, правову позицію "Нафтогазу" щодо оголошеного урядом конкурсу буде сформульовано після того, як питання вивчать юристи компанії. Однак попередньо рішення Кабміну виглядає сумнівним, зазначив Коболєв.

"Як попереднє рішення про завершення мого контракту, так і поточне про оголошення конкурсу, воно... принаймні аналіз, який я бачив, суперечить українському законодавству", - підкреслив керівник "Нафтогазу додавши, що його позицію підтримують міжнародне співтовариство і міжнародні організації, котрі допомагають у проведенні реформи корпоративного управління НАК.

Коболєв додав, що на посаді голови правління "Нафтогазу" він планує завершити арбітраж і домогтися перегляду контракту з російським "Газпромом", забезпечити прозорість на газовому ринку, усунувши посередників, а також зберегти транзит російського газу через українську ГТС після 2019 року.

"Це ті питання, які я вважаю своїм обов'язком продовжувати реалізовувати, за якими у нас є прогрес і які варті того, щоб працювати безоплатно цей рік і продемонструвати: ми праві у своїх припущеннях", - заявив голова "Нафтогазу", нагадавши про своє рішення перерахувати зарплату за 2019 році на благодійність.

Він констатував, що між топ-менеджментом НАК і урядом Володимира Гройсмана існують суперечності щодо реформи "Нафтогазу" в частині відділення газотранспортного бізнесу (анбандлінгу), бачення газового ринку країни і доцільності роботи на ньому газосбутів.

"Я точно не збираюся звільнятися, мені ця посада потрібна для досягнення тих цілей, про які я говорив. І я сподіваюся, що верховенство права, цивілізований підхід та принципи корпоративного управління, що закладалися в останні п'ять років, у цій ситуації переможуть", - резюмував Коболєв.

6 березня прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що Кабмін всупереч рішенню Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" вирішив не продовжувати контракт з Андрієм Коболєвим і оголосити конкурс на заміщення посади голови правління "Нафтогазу".

Термін дії контракту з топ-менеджментом НАК сливає 22 березня, і наглядова рада компанії ухвалила рішення про продовження контракту з Коболєвим на три роки. Гройсман неодноразово заявляв, що вважає зарплати керівництва "Нафтогазу" занадто високими.

Детальніше про плани спостережної ради "Нафтогазу", а також ознайомиться з відповідним документом можна в матеріалі Наталки Прудкої "Наглядова рада "Нафтогазу" вважає, що голова НАК має отримувати не менше 10 млн грн на місяць".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі