Клименко за 5 місяців 2013 року втратив 3,5 млрд грн податків із нафтопродуктів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Без сплати податків на український ринок надійшло близько 1 млн тонн нафтопродуктів. Якщо динаміка збережеться, загалом втрати бюджету за цією статтею у 2013 році перевищать 8,4 млрд грн.

Обсяг надходжень акцизного податку від продажу бензину і дизпалива в Державний бюджет України у січні-травні 2013 року знизився на 36,6% або на 1,75 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі дані передало ZN.UA джерело у Міністерстві доходів і зборів України на умовах конфіденційності.

Згідно з цими даними, основна недоплата формується за рахунок скорочення надходжень акцизного податку з бензинів - на 42% або на 1,5 млрд грн. Щодо дизпалива - на 19,4% (-248,3 млн грн).

При цьому сукупність імпорту та виробництва нафтопродуктів у січні-травні 2013 року склала 2,57 млн т (0,981 млн т бензину і 1,591 млн т дизпалива). У свою чергу споживання бензину і дизпалива у січні-травні 2013 року за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості становило 3,55 млн т (1,495 млн т бензину і 2,059 млн т дизпалива). Таким чином, без сплати податків за підсумками 5 міс. 2013 року на ринок надійшло сумарно близько 1 млн т нафтопродуктів - по 500 тис. т бензину і дизпалива, що становить 28,5% споживання.

Джерело у Міндоходів звертає увагу, що крім акцизу до втрат державного бюджету необхідно віднести ПДВ. "При нинішніх ринкових цінах обсяг несплаченого ПДВ з продажу 1 млн т нафтопродуктів складе близько 1,8 млрд грн", - вважає фахівець податкового відомства. У результаті сумарний обсяг втрат за даним джерелом наповнення держбюджету за 5 міс. 2013 року склав близько 3,5 млрд грн. При збереженні існуючої динаміки сумарний обсяг втрат за цією статтею у 2013 році перевищить 8,4 млрд грн.

Як раніше повідомляло ZN.UA, за підсумками 4 міс. 2013 року зниження надходжень акцизного податку з нафтопродуктів склало 1,02 млрд грн порівняно з показником 2012 року. Міністерство фінансів України і Міністерство доходів і зборів України не відповіли на запит про причини зниження надходжень акцизу і методи виправлення даної ситуації.

Між тим, серія розслідувань, проведених тижневиком "Дзеркало Тижня. Україна", показує, що основною причиною зростаючої недоплати паливних акцизів є постачання імпортних нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів компаній "Зовнітрансгаз", ПП "Фірма "Армада-Плюс" та ДП "Петрол-Форвардінг". Згодом ці нафтопродукти оформлюються як транзитні або реекспортні, тобто без сплати акцизу і ПДВ, хоча реалізуються на внутрішньому ринку через компанію "Газ Україна 2020", що входить до неформальної групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. "Газ Україна 2020" купує нафтопродукти через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не є імпортером даних нафтопродуктів.

У 2013 році схема продовжує функціонувати. За даними Міністерства доходів і зборів України, у січні-квітні на зазначені ліцензійні склади надійшло 1 млн 259,4 тис. т бензину і дизпалива. Інформацією про оформлення даних нафтопродуктів в режимі "імпорт" Міндоходів не володіє.

Між тим, за вказаний період 1 млн 203,4 тис. т було оформлено в режимі "реекспорт". Необхідно відзначити, що за підсумками 5 місяців 2013 року був перевищений оціночний обсяг тіньового ринку нафтопродуктів за весь 2012 рік - близько 900 тис. т. !zn

Читайте також:

Бюджет може недорахуватися 3 млрд грн акцизу з нафтопродуктів

Митниця "не помітила" 700 тис. тонн контрабандного бензину в 2012 році

Раді запропонували розслідувати можливу причетність "Газ Україна 2009" до контрабанди нафтопродуктів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі