Клименко їде до Брюсселя обговорити співпрацю з ЄС у боротьбі проти офшорів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Євросоюз має намір домагатися, щоб країни-партнери ЄС і країни, що розвиваються, дотримувалися відповідних стандартів у сфері адміністрування податків. Щоб обговорити це питання, вже на початку червня делегація від України відвідає Брюссель, де обговорить офшорний питання і боротьбу з мінімізацією податків, у тому числі шляхом використання механізмів трансфертного ціноутворення.

ЄС хоче, щоб і в Україні боролися з мінімізацією податків
ЄС хоче, щоб і в Україні боролися з мінімізацією податків

ЄС активізує боротьбу з податковою мінімізацією, в тому числі - щодо "третіх країн". Першочергові кроки будуть направлені на розширення сфери автоматичного обміну податковою інформацією з повного спектру доходів і "на всіх рівнях" як всередині Євросоюзу, так і на глобальному рівні. При цьому влада ЄС має намір домагатися, щоб "відповідних стандартів у сфері адміністрування податків" дотримувалися "треті країни, що розвиваються". За даними DT.UA, щоб обговорити це питання, делегація від України поїде до Брюсселя вже на початку червня.

За підсумками засідання Європейської Ради, що відбулося минулого тижня (22 травня), глави держав і урядів країн ЄС ухвалили рішення "прискорити роботу у сфері боротьби з податковим шахрайством, ухиленням від сплати податків і податковим плануванням", бо вона "набуває вкрай важливого значення для політичної і соціальної підтримки бюджетної консолідації".

Зокрема, як свідчить підсумкова декларація (EUCO 75/1/13 REV1), першочергові кроки повинні бути зроблені у напрямку розширення практики автоматичного обміну інформацією в якості нового міжнародного стандарту (розробка глобальних стандартів вже ведеться в рамках "Великої вісімки", "Великої двадцятки" і ОЕСР).

Окрім цього, згідно з текстом комюніке, в максимально стислі терміни будуть розпочаті переговори з доопрацювання двосторонніх угод ЄС з Швейцарією, Ліхтенштейном, Монако, Андоррою і Сан-Марино з метою упевнитися в тому, що перераховані країни "продовжують дотримуватися практики, що існує в ЄС".

Переглянуту Директиву ЄС про оподаткування доходів, отриманих від заощаджень (з розширеною сферою застосування) передбачається прийняти до кінця поточного року.

Також до кінця поточного року з метою "протидії агресивному податковому плануванню та маніпулюванню прибутком" Єврокомісія має намір внести пропозиції щодо перегляду Директив щодо оподаткування материнських та дочірніх компаній ("parent/subsidiary" Directive).

Окрім іншого, у підсумковій декларації Європейської Ради особливо підкреслюється, що "зусилля з протидії розмиванню бази оподаткування, маніпуляціям з прибутком, а також з підвищення прозорості та усунення шкідливих податкових норм повинні здійснюватися на глобальному рівні з залученням третіх країн, ... з метою забезпечення рівних умов, що базуються на узгоджених позиціях ЄС".

У цьому контексті ЄС має намір домагатися, щоб країни-партнери ЄС і країни, що розвиваються, дотримувалися відповідних стандартів у сфері адміністрування податків.

За даними 3 до Брюсселя, де він серед інших заходів зустрінеться з Комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою. Як очікується, в ході зустрічі буде обговорюватися саме офшорне питання і поглиблення співпраці у питаннях протидії мінімізації податків шляхом використання механізмів трансфертного ціноутворення (ТЦУ). Джерело DT.UA повідомило, що ТЦУ - одне з основних питань, що винесено на зустріч.

Подробиці читайте у найближчому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Євросоюз форсує боротьбу з ухиленням від сплати податків

Найбільші ФПГ в минулому році недоплатили в бюджет 14 млрд грн

В Україні від оподаткування ухиляються не лише вітчизняні "олігархи", а й транснаціональні корпорації

Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про трансферне ціноутворення в урізаному вигляді

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі