Атака київської мерії на нелегальні заправки скрапленим газом напередодні Євробачення відкинула їх в передмістя столиці. І тепер цю проблему доведеться вирішувати владі Київської області.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Артем Куюн, заступник директора ТОВ "Консалтингова група А-95". На його думку, розуміння масштабів проблеми тільки приходить до обласних керівників.
"На відміну від столиці, де влада сконцентрована в руках мера, що володіє необхідним інструментарієм, в області такого єдиного керівництва немає. Ситуація ще гірше - між губернатором та головою облради розгорівся конфлікт, який ускладнює пошук шляхів вирішення проблеми, - зазначає експерт. - А в цей час бюджети місцевих громад області втрачають сотні мільйонів гривень надходжень з-за нелегальної торгівлі газом і нафтопродуктами".
За оцінками "Консалтингової групи А-95", в київському регіоні працюють, щонайменше, 450 заправок. Фінансові втрати місцевих бюджетів тільки від безчекової торгівлі перевищують 250 млн грн на рік.
"Сигнали лиха про неконтрольоване розмноження заправок-нелегалів все частіше подають і інші регіони - Дніпро, Житомир, Рівне, Луганська область, - пише автор. - Хвороба прогресує не тільки територіально: все частіше газові бочки приростають дизельними, нерідко можна зустріти і бензин. Чим довше функціонує цей бізнес, тим потужнішим він стає фінансово, формуючи в тому числі і корупційний ресурс".
Детальніше про проблеми з нелегальними заправками читайте у статті Артема Куюна "Скраплений газ: "нелегал" пішов в область" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".