Київська міська рада на своєму засіданні ухвалива рішення про прийняття КП "Київтеплоенерго" боргів компанії "Київенерго" Ріната Ахметова за газ перед НАК "Нафтогаз України". Для цього "Київенерго" має передати КП джерела для компенсації боргу – інформацію про борги споживачів. За таке рішення проголосувало 76 депутатів.
"Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам – виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону. Сьогодні ми говоримо про відповідальність за борг, який має джерела для компенсації, а також про списання всіх штрафів", - пояснив мер міста Віталій Кличко.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, "Київтеплоенерго" зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави, а основну суму – за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості споживачів.
"Ми можемо вийти на фінальний етап врегулювання питання з НАК "Нафтогаз", отримавши компенсатор у вигляді дебіторської заборгованості, скорочення суми практично вдвічі і відсутності штрафних санкцій. Це найбільш оптимальний з усіх можливих варіантів", - зазначив Пантелєєв.
Згідно з проектом рішення, зобов'язання "Київенерго" перед "Нафтогазом", які виникли внаслідок його господарської діяльності, не підлягають прийняттю "Київтеплоенерго", якщо "Київенерго" не передасть джерела погашення заборгованостей.
Крім того, КП "Київтеплоенерго" не є правонаступником штрафів, нарахованих на борги "Київенерго".
Депутати Київради також вирішили попросити Верховну Раду звернутися до Конституційного суду, щоб той надав офіційне роз'яснення ст. 22 ЗУ "ПРО теплопостачання" (умови зміни права власності та особливості правонаступництва зобов'язань у сфері теплопостачання).
Повідомлялося, що в Кабміні визначилися з одним з джерел для держсубвенції на погашення боргів "Київенерго". Частково кредит (729 млн грн) буде видано за рахунок перерозподілу коштів, передбачених на реформу держуправління.
Зараз у Києві близько 200 котелень залишаються без газу, а більше 70% киян – без гарячої води. Через відсутність газу в київських котелень в місті неможливо повноцінно підготуватися до опалювального сезону та його своєчасного початку. Оскільки "Нафтогаз" повинен укласти договір з "Київтеплоенерго" для постачання блакитного палива, але НАК не підписує договір у зв'язку з відмовою КМДА приймати на "Київтеплоенерго" борги, раніше сформовані "Київенерго" перед НАК.
Детальніше про проблеми з гарячою водою та опаленням у Києві читайте в матеріалі Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".