Керівництво Київської міської державної адміністрації не екстреному засіданні не змогло переконати депутатів проголосувати за проект, який дозволяє КП "Київтеплоенерго" почати погашати борги за газ "Київенерго" мільярдера Ахметова перед НАК "Нафтогаз України". Про це пише "КиевВласть".
Наголошується, що був підготовлений відповідний проект документу за авторством Петра Пантелєєва, який містив досить суперечливі норми, зокрема запропоновано перекласти виплату старої і спірної заборгованості за тепло і гарячу воду на київських споживачів. Цим проектом депутати міськради могли внести зміни до рішення Київради № 834/4898 від 23 травня 2018 року "Про питання заборгованості перед ПАТ "НАК Нафтогаз України", яким вони раніше заборонив "Київтеплоенерго" визнавати будь-яку заборгованість за газ, яка виникла у минулі роки у "Київенерго".
Як стверджує видання, проект Пантелєєва містить явні протиріччя. Зокрема, у ньому стверджується, що "Київтеплоенерго" не є правонаступником боргових зобов'язань компанії Ріната Ахметова перед "Нафтогазом". Однак у п. 2.3 цього проекту йдеться про те, що новоствореній компанії - "Київтеплоенерго" - надається право погашати борги "Київенерго".
Іншими словами, борги перед НАК або їх частина вже керівництвом міста признаються, і міськрада закликає дати "добро" на їх виплату незрозуміло в які терміни і на яку суму. А "Київтеплоенерго" в обмін на це повинен буде прийняти від "Київенерго" документи на право вимоги боргів за спожиті послуги на тепло і гаряче водопостачання і почати стягувати ці борги зі столичних споживачів, стверджує видання.
У КМДА запевняють, що цей проект – нібито результат складних тристоронніх переговорів (з Кабміном і "Нафтогазом") і є явним прогресом.
На сьогоднішній день в Кабміні визначилися з одним з джерел для держсубвенції на погашення боргів "Київенерго". Частково кредит буде виданий за рахунок перерозподілу коштів, передбачених на реформу держуправління. Йдеться про 729 млн гривень, які потрібні для погашення різниці в тарифах на комунальні послуги.
Зараз в Києві близько 200 котелень залишаються без газу, а більше 70% киян - без гарячої води. Разом з тим, через відсутність газу в київських котельнях у місті неможливо повноцінно підготуватися до опалювального сезону і його своєчасного початку. Все через те, що НАК "Нафтогаз України" повинен укласти договір з "Київтеплоенерго" для поставки блакитного палива. Однак "Нафтогаз" не підписує договір у зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство "Київтеплоенерго" борги, що сформовані раніше "Київенерго" перед НАКом.
Детальніше про проблеми з гарячою водою та опаленням у Києві читайте в матеріалі Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".