Київ пропонує провести ще один раунд тристоронніх консультацій з Росією щодо ЗВТ Україна-ЄС

Поділитися
Київ пропонує провести ще один раунд тристоронніх консультацій з Росією щодо ЗВТ Україна-ЄС Київ готовий востаннє обговорити "стурбованості" Москви
Зона вільної торгівлі почне працювати з 1 січня 2016 року. Україна готова зустрітися з Росією ще раз до цього часу.

Україна запропонувала ще один раунд тристоронніх консультацій щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) Україна–ЄС у грудні поточного року, повідомив президент Петро Порошенко.

"Хочу підкреслити, що за погодженням зі мною ми запропонували ще одні консультації до кінця року", - сказав президент України на прес-конференції після переговорів з президентом Литви Далею Грібаускайте у Вільнюсі в середу, 2 грудня.

Він в черговий раз підкреслив, що ЗВТ між Україною і ЄС не несе жодних загроз для РФ, і Київ погодився обговорювати побоювання РФ під час тристоронніх консультацій.

"Аргументація, яку Росія використовує для введення санкцій, останнім часом було дуже добре і ефективно продемонстрована, коли вводилися санкції проти Туреччини. Відразу ж знайшли фітосанітарні, інші проблеми, які нібито існують. Насправді це виключно політичне рішення", - підкреслив Порошенко.

Читайте також: Росію не влаштовують нові пропозиції ЄС щодо імплементації ЗВТ з Україною

Він додав, що починаючи з 2013 року санкції та ембарго Росії щодо України вже діють. "Як результат цих санкцій - товарообіг між Росією і Україною скоротився в чотири рази. Сьогодні обсяг, про який ми говоримо, вимірюється не мільярдами і не десятками мільярдів, як це було раніше, а сотнями мільйонів доларів", - сказав президент.

У свою чергу раніше сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін просить Раду дозволити ввести відповідне ембарго на продукти з РФ. За його словами, уряд 2 грудня схвалить і внесе в парламент відповідний законопроект.

Прем'єр також повідомив, що на останніх тристоронніх переговорах щодо ЗВТ в Брюсселі 1 грудня, Росія вирішила зажадати від України відкласти на 10 років перехід на європейські продуктові стандарти.

У середині листопада міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв сказав, що російський уряд прийняло рішення про заборону імпорту продовольства з України.

Прем'єр Яценюк оцінив втрати для українського експорту в $ 600 млн після введення російського ембарго. Російський експорт в Україну втратить вдвічі менше.

Тим не менш, Україна готова знизити експорт сільгосппродукції в Росію до нуля, оскільки сьогодні припинення експорту продовольства до Росії буде безболісним - країна вже переорієнтувалася на інші ринки.

Зокрема, Україна різко збільшила експорт агропродукції в Китай - за сім місяців з початку року обсяг експорту зріс більш ніж удвічі. В той час, як обсяг експорту української продукції в Росію різко знизився, митна статистика підтверджує очевидний стрибок у торговельних відносинах України з Китаєм. Так, за 7 місяців 2015 р. аграрний експорт України в Китай склав 889,7 млн дол., більш ніж удвічі перевищивши відповідний минулорічний показник (407 млн дол.). Більше читайте у статті Сергія Следзя "Агроекспорт: прощай, Росія - торгуємо з Китаєм" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі