Німецька газета Handelsblatt склала список 10 банків світу з найбільшою ринковою капіталізацією за підсумками 2010 року. У цілому, великі кредитні організації подолали період рецесії, що був викликаний глобальною фінансово-економічною кризою, зазначають німецькі експерти, хоча американські банки все ще змушені працювати в умовах невизначеної ринкової кон'юнктури, а китайські банки, навпаки, процвітають. Тим часом на десятому місці опинився бразильський банк з незвичним для вуха європейця назвою Itau Unibanco, створений у листопаді 2008 року шляхом злиття декількох кредитних організацій. Саме Itau Unibanco з великим відривом лідирує в списку найбільш «дорогих» латиноамериканських банків, його ринкова капіталізація в 2010 році склала 70,56 мільярдів євро.
На дев'ятому місці рейтингу розташувався американський Bank of America, ринкова капіталізація якого склала в 2010 році 99,65 мільярдів євро. Незважаючи на те, що важкі часи позаду і банк повернувся до прибутковості, у Bank of America все ще є труднощі, зазначають експерти. Згідно з даними німецької преси, покупка інвестиційного банку Merrill Lynch у вересні 2008 року все ще «обтяжує» баланс кредитної організації.
Ближче до верхівки рейтингу Handelsblatt підібрався китайський Agricultural Bank of China, в липні 2010 року вийшов на фондову біржу Гонконгу. За підсумками проведеного IPO у Гонконзі і Шанхаї банк залучив 21 мільярдів доларів. У 2010 році ринкова капіталізація банку склала 101,05 мільярдів євро.
Тим часом американський Citigroup, що буводного разу «найдорожчим» банком світу, цього разу опинився лише на сьомому місці за ринковою капіталізацією (104,82 мільярдів євро в 2010 році), випередивши Agricultural Bank of China, але поступившись ще одному китайському банку Bank of China. Відзначимо, що в 2008 році справи Citigroup йшли настільки погано, що кредитна організація «вилетіла» навіть за межі списку топ-30 банків, складеного німецькою пресою. Тим часом в 2010 році уряд США продало частку, що залишилася в капіталі Citigroup і банк повернув собі незалежність.
На шостому місці рейтингу німецької преси виявився Bank of China, ринкова капіталізація якого в 2010 році склала 106,57 мільярдів євро. При цьому, як зазначають експерти, цей банк закріпився на перших місцях рейтингу і, ймовірно, буде в числі найбільших банків за ринковою капіталізацією і в 2011 році.
П'яте і четверте місце поділили між собою американські банки JP Morgan Chase (122,01 мільярдів євро в 2010 році) і Wells Fargo (123,15 мільярдів євро). Останній відчуває себе після кризи чудово, зазначає Handelsblatt: представлені фінансові результати банку за III квартал перевершили очікування аналітиків.
Трійку лідерів замикає найбільший банк Європи HSBC з ринковою капіталізацією 138,20 мільярдів євро - єдиний європейський банк, який потрапив у топ-10 рейтингу Handelsblatt. Прорив британців можна пояснити їх міцним становищем на азіатських ринках, яке дозволило HSBC вийти з кризи в набагато кращому стані, ніж їх конкурентам.
Друге і перше місця рейтингу 2010 р. отримав китайський China Construction Bank (168,76 мільярдів євро) і Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) - 174,59 мільярдів євро. Саме приклад ICBC наочно демонструє, що потужність КНР набирає обороти, адже ще три роки тому на першому місці рейтингу був американський Citigroup, скотився в 2010 році лише на сьоме. Завдяки високим прибуткам ICBC може розвиватися успішно і далі, впевнені німецькі експерти.
За матеріалами РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку