Китай використовує відновлювані джерела енергії більше, ніж США, Великобританія і Франція разом узяті, повідомляє агентство Bloomberg.
Як зазначає агентство, спираючись на свої дані аналізу Bloomberg New Energy Finance, вперше спостерігається така ситуація, коли більш ніж половина щорічних інвестицій у світі в чисту енергію надходить від ринків, що розвиваються, а не від багатих країн. У статті пояснюють, що якщо країна є продавцем електроенергії, то найімовірніше, вона буде працювати з відновлюваними джерелами енергії в бідних країнах.
"Нещодавно світ пройшов точку неповернення – його увага більше зараз зосереджена на джерелах чистої енергії, ніж на вугіллі, природному газі та нафті. Така тенденція обіцяє зберегтися, що критично для країн, які швидко розвиваються", - зазначає агентство.
У минулому році ринки інвестували рекордні $ 126 млрд в чисту енергію, що на 39% більше ніж у позаминулому.
Згідно з доповіддю BNEF в рамках проекту Climatescope, Китай ввів в експлуатацію потужності з виробництва 35 гігават (ГВт) енергії з відновлюваних джерел – це більше, ніж США, Великобританія і Франція разом узяті. Індія незабаром може стати суперником КНР у зв'язку з цим: країна обіцяє наростити потужності на 175 гігават до 2022 року.
У доповіді фігурують 55 країн, чиї ринки можуть залучати інвестиції для енергетичних проектів з низьким вмістом вуглецю. Перші позиції рейтингу займають - Китай, Бразилія, Чилі, Південна Африка та Індія.