Китай у відповідь може запровадити 25% мито на американську свинину

Поділитися
Китай у відповідь може запровадити 25% мито на американську свинину Китай і США на порозі торговельної "війни" © Военное обозрение
У разі відсутності домовленості із США, постраждати можуть також фрукти, вино і сталеві труби із США.

Уряд Китаю підготував відповідь, у разі запровадження Сполученими Штатами мита на імпорт технологічних товарів із "Півднебесної". Однак міністерство юстиції країни сподівається на вирішення торговельного конфлікту із США шляхом переговорів, повідомляє DW.

Так, у п'ятницю, 23 березня, міністерство комерції КНР повідомило про намір ввести 25% мито на американську свинину, а також 15% мита на фрукти, вино і сталеві труби з США. Сумарно такий крок може поповнити китайську скарбницю на 3 мільярди доларів, однак вдадуться до нього лише в разі відсутності домовленості з Вашингтоном.

Додамо, що в четвер, 22 березня, президент США Дональд Трамп підписав указ, що дає Вашингтону можливість ввести мита на імпорт товарів з Китаю, обсяги якого в ціновому обчисленні досягають 60 мільярдів доларів на рік.

Документ складений таким чином, що в дію нові норми можуть вступити тільки після тривалого періоду консультацій, що дозволить законодавцям і лобістам можливість істотно скоротити список з 1300 найменувань, які наразі передбачається обкласти митом.

1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. 8 березня Трамп підписав розпорядження про введення нових тарифів на імпорт сталі й алюмінію.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі