Про це пише Bloomberg з посиланням на дані Центр політики глобального ровитку Університету Бостона.
Згідно з ними, в минулому році Китай витратив на інвестування в іноземні енергетичні проекти 14,3 мільярди доларів. Хоча раніше виділяв на це 19,9 мільярдів. Втім, торік Пекін вклав гроші в газопровід в Малайзії, вугільні електростанції в пустелі Пакистану і в нафтовий термінал в Бангладеш.
Всього з 2001 року Китай інвестував близько 128 мільярдів доларів в енергетичні проекти у рамках проекту "Єдиний пояс, єдиний шлях". Експерти пояснюють минулорічне сповільнення боротьбою китайського уряду з відтоком капіталу. Це створило перешкоди лоя китайських компаній від HNA Group Co. До Anbang Insurance Group Co., які до того активно розширювали діяльність в інших країнах.
"В кінці 2016 на початку 2017 років Китай стражлав від масового відтоку капіталу через через поєднання передчасної лібералізації рахунку капіталу та зовнішніх умов. Це призвело до справедливого посилення обмежень для потоків капіталу, що сповільнило процеси", - пояснив професор політики глобального розвитку Бостонського університету Кевін Галлахер.
Нагадаємо, що Китай знову посів друге місце серед економік світу. Першість лишається у США. В 2018 році, за розрахунками, близько 60% економічного зростання Китаю буде досягнуто за рахунок споживання.