Китай може випустити власну віртуальну валюту

Поділитися
Китай може випустити власну віртуальну валюту КНР вірить, що альтернативні платіжні системи можуть підвищити ефективність глобальних операцій
КНР хоче ввести свою цифрову валюту, щоб запобігти відмиванню грошей і ухиленню від податків.

Центральний банк Китаю заявив, що вивчає перспективи випуску в недалекому майбутньому своєї власної цифрової валюти, стверджуючи, що альтернативні платіжні системи можуть підвищити ефективність глобальних операцій, пише агентство Bloomberg.

ЦБ Китаю створила дослідницьку групу у 2014 році для вивчення сценарію введення цифрової валюти, говориться в заяві банку.

ЦБ Китаю повідомив, що провів консультації з експертами з Citigroup Inc. і Deloitte LLP, але не уточнив, які технології він буде використовувати для запуску власної цифрової валюти, і як вона буде працювати у зв'язку з юанем.

Цифрові валюти отримали популярність поряд із зростанням популярності Bitcoin.

Введення власної валюти цифровий Китаєм спрямоване на запобігання відмиванню грошей та ухилення від сплати податків.

Філіппіни на даний момент вже пробують використовувати технології (blockchain), що застосовуються Bitcoin для створення власної цифрової валюти. NASDAQ OMX Group Inc. хоче стати першим великим біржовим оператором у використанні технології blockchain.

Видання The Washington Post писло, що Bitcoin переживає проблеми, які загрожують його існуванню. На думку автора статті, час визнати, що систему Bitcoin варто "поховати", винісши з неї її дійсно інноваційне ядро – ланцюг блочних транзакцій, яка заслуговує на увагу. Це прозорий інструмент для операцій, що одночасно зберігається на декількох комп'ютерах по всьому світу і дозволяє створювати електронні валюти і навіть банки. На думку автора, цим ядром можна замінити непрозору і застарілу систему електронних транзакцій, яка використовується у світовій фінансовій системі.

Bitcoin - віртуальна криптовалюта. Вперше з'явилася у 2009 році. Завдяки відкритій архітектурі і відсутності єдиного центрального вузла - пірингу (від слова peer - "рівний") - дозволяє переводити платежі з практично будь-якої точки світу, де є доступ в Інтернет. Однак через відсутність фінансового регулювання вона також часто стає інструментом для злочинів і злочинних фінансових операцій. Зокрема, Bitcoin став одним із інструментів виведення капіталу з України.

Однак цим користуються не лише в нашій країні. В серпні 2015 року в Японії поліція арештувала колишнього голову Bitcoin-біржі Mt. Gox Марка Карпелеса. Його звинуватили в шахрайстві, зокрема у маніпулюванні даними користувачів і підробці даних біржі. Mt. Gox оголосила про своє банкрутство в 2014 році.

А в Австралії у грудні 2015 року поліція обшукала будинок ймовірного засновника Bitcoin Крейга Райта. Правоохоронці пояснили, що обшук пов'язаний з порушенням фіскального законодавства країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі