Bitcoin переживає проблеми, які загрожують його існуванню – Washington Post

Поділитися
Bitcoin переживає проблеми, які загрожують його існуванню – Washington Post Електронна валюта Bitcoin під загрозою зникнення. Ілюстрація
Електронна валюта продемонструвала свою вразливість і ненадійність, тож, на думку автора, час від неї відмовитися.

Ще не так давно венчурні капіталісти говорити про те, як 3 може змінити світову валютну систему і зробити уряди безсилими у спробах контролювати монетарні трансакції. Але тепер криптовалюта бореться за своє виживання.

Про це на сторінках Washington Post пише експерт центру корпоративного управління Стенфордського університету Вівек Вадхва.

Правда спливла на поверхню 14 січня, коли впливовий розробник електронної валюти Майк Хім оголосив її "помилкою" і розповів, що розпродав усі свої "біткоїни". Ціни на Bitcoin різко обвалилися на 10% за один день після таких новин, змусивши багатьох втратити реальні гроші.

"Bitcoin мав дійсно великий потенціал, але його вже не можна врятувати. Доведеться його замінити", - пише експерт.

Більшість валют і систем трансакції сьогодні непрозорі, неефективні і дуже дорогі. Автор пропонує взяти для прикладу Північноамериканську валютну біржу NASDAQ. Вона серед найбільш технологічно розвинутих систем у світі. Однак, якщо з її допомогою купити, приміром, акції Facebook, доведеться чекати кілька днів, перш ніж купівля відбудеться і підтвердиться. На думку автора, така повільна швидкість неприйнятна і процес насправді повинен тривати мілісекунди.

Також він звертає увагу на системи перерахунків грошей, які за свої послуги беруть 5-12% з клієнтів. І навіть платіжні системи банків у США вимагають комісію в розмірі 1-2,5% від суми, яку знімають з рахунку.

Спочатку в систему Bitcoin вливали колосальні кошти. Електронна валюта не регулювалася і гарантувала анонімність. Тож дуже швидко її почали використовувати в злочинних цілях: продавці наркотиків, анархісти. Також Bitcoin слугував одним із способів виведення капіталу з України.

Ціна електронної валюти дуже сильно коливалася і це дозволяло заробляти спекулянтам. А через те, що більшість "біткоїнів" були зосереджені в руках обмеженої кількості людей, систему почали порівнювати з фінансовою пірамідою. Але навіть ті, хто стояв на вершині системи, також був під загрозою численних ризиків. А потім електронною валютою захопилися венчурні капіталісти. Вони скупили значну кількість "біткоїнів" і почали просувати систему в якості головної загрози усім можливим банківським інноваціям, таким як мобільний банкінг, а також як спосіб швидко і легко пересилати гроші за кордон. Вони також вклали мільйони доларів у різні суміжні стартапи, сподіваючись отримати великі прибутки. Але Bitcoin не був до цього готовий. Критика розробника Майка Хіма стала лише констатацію кошмарної реальності. І перелік недоліків справді страшний.

Приміром, китайські "біткоїнові шахтарі" контролюють 50% потужностей створення електронної валюти, які поєднуються з усією екосистемою Bitcoin через "Великий фаєрвол Китаю". І це сповільнює роботу всієї системи. Це також дає Народній армії КНР стратегічно вигідне положення над світовими валютами.

Також система Bitcoin має обмеження щодо проведених трансакцій на секунду. Це спричиняє непередбачувані незручності у процесі "трансакція-видача", які небажані у монетарній системі. Приміром, несподівано для користувача комісія Bitcoin може перевищувати банківську.

Але найгірше те, що спільнота Bitcoin веде таку собі "громадянську війну", влаштовуючи хакерські атаки на сервери один одного. Лише п'ять ключових розробників контролюють кодову базу системи і визначають її майбутнє.

На думку автора, час визнати, що систему Bitcoin варто "поховати", винісши з неї її дійсно інноваційне ядро – ланцюг блокових трансакцій, який заслуговує на увагу. Це прозорий інструмент для операцій, який одночасно зберігається на кількох комп'ютерах по всьому світу і дозволяє створювати електронні валюти і навіть банки. На думку автора, цим ядром можна замінити непрозору і застарілу систему електронних трансакцій, яка використовується у світовій фінансовій системі.

Bitcoin - віртуальна криптовалюта. Вперше з'явилася у 2009 році. Завдяки відкритій архітектурі і відсутності єдиного центрального вузла - пірингу (від слова peer - "рівний") - дозволяє переводити платежі з практично будь-якої точки світу, де є доступ в Інтернет. Однак через відсутність фінансового регулювання вона також часто стає інструментом для злочинів і злочинних фінансових операцій. Зокрема, Bitcoin став одним із інструментів виведення капіталу з України.

Однак цим користуються не лише в нашій країні. В серпні 2015 року в Японії поліція арештувала колишнього голову Bitcoin-біржі Mt. Gox Марка Карпелеса. Його звинуватили в шахрайстві, зокрема у маніпулюванні даними користувачів і підробці даних біржі. Mt. Gox оголосила про своє банкрутство в 2014 році.

А в Австралії у грудні 2015 року поліція обшукала будинок ймовірного засновника Bitcoin Крейга Райта. Правоохоронці пояснили, що обшук пов'язаний з порушенням фіскального законодавства країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі