Китайські компанії можуть потрапити під санкції США за підтримку війни РФ проти України — CNBC

Поділитися
Пекін та Москва значно розширили співпрацю після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

США розглядають можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які допомагають Росії у війні проти України, заявили члени Конгресу в інтерв'ю CNBC.

Сенатор-демократ, член комітету з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США Джеральд Конноллі сказав, що законодавці вже розглядають такі плани після того, як минулого тижня аналогічні заходи запропонував ЄС.

Це може стати першими прямими санкціями проти Пекіна, попри давні підозри Заходу щодо його підтримки Росії у війні.

"Китай повинен зрозуміти, що ті ж самі санкції, які починають реально діяти в Росії і впливають на російську продуктивність, економічні показники і якість життя, можуть бути застосовані і до Китаю", - зазначив Конноллі.

"І, чесно кажучи, Китай може втратити значно більше, ніж Росія", - додав сенатор.

Санкції США можуть серйозно зашкодити китайській економіці, яка вже перебуває у складному стані на тлі повільнішого, ніж очікувалося, відновлення після обмежувальних заходів для боротьби з поширенням коронавірусу, а також турбулентності в секторі нерухомості. Але такий крок може зашкодити і США, враховуючи торговельну взаємозалежність країн, — саме таке міркування викликало обережність Вашингтона в минулому.

Втім, Конноллі заявив, що це не зупинить санкції, які можуть бути запроваджені "дуже скоро".

"Я сподіваюся, що сама загроза цього і той факт, що європейці дійсно серйозно ставляться до цього, що є відносно нещодавньою тенденцією, - має прояснити деякі думки в Пекіні", - сказав він.

"Застосування широких санкцій до Китаю дуже сильно вдарило б по ньому. А їхні економічні показники зараз і так слабкі. Тож я сподіваюся, Китай ретельно розрахує, що не за горами будуть наслідки підтримки насильства та аморальності Росії в Україні", - додав сенатор.

Відповідаючи на запитання, чи можуть США запровадити санкції проти Китаю, подібні до тих, що пропонує ЄС, сенатор Бен Кардін сказав, що наразі Конгрес розглядає варіанти з адміністрацією президента Джо Байдена.

"Ми розглядаємо цю сферу, і Конгрес працює з адміністрацією над тим, як можна забезпечити дотримання санкцій проти Росії, що вимагатиме більшої співпраці з іншими країнами", - заявив Кардін.

Минулого тижня повідомлялося, що ЄС готується запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають Росії обходити західні обмеження. Пропозиції, які стануть частиною 13-го пакету санкцій Союзу з початку повномасштабного вторгнення РФ, можуть бути готові наприкінці цього місяця до другої річниці війни. 

Вашингтон раніше запроваджував санкції проти різних китайських компаній, які, за його словами, співпрацюють з армією Китаю. Під санкції США також потрапляли китайські фізичні та юридичні особи, причетні до порушення прав людини в регіоні Сіньцзян.

Обговорення санкцій проти Китаю з'явилося на тлі постійних повідомлень про те, що Пекін підтримує військову економіку Москви. З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Водночас Пекін не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Неодноразово повідомлялося, що китайські компанії відіграють вирішальну роль у зміцненні військового потенціалу Росії, в тому числі через торгівлю товарами подвійного призначення, які можуть використовуватися для виробництва зброї — Китай став ключовим каналом постачання критично важливих західних технологій до РФ.  Сам Пекін відкидає такі звинувачення, заявляючи, що його торгівля з Москвою є "нормальним економічним співробітництвом", і не спрямована проти "третьої сторони".

Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але зараз він спрямовує свою політику проти Києва.

У такій ситуації Україна, яка бореться за свою державність, повинна мати чітке бачення своєї стратегії щодо Китаю, який залишається великим геополітичним та економічним гравцем, а також центром впливу для багатьох країн, що розвиваються, насамперед країн Глобального Півдня. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі