Китайські фондові інвестори очікують на найкращий 2023 рік після падіння на $3,9 трлн.

Поділитися
Китайські фондові інвестори очікують на найкращий 2023 рік після падіння на $3,9 трлн. © unsplash/onevibe
Очікується, що 2023 року зростання економіки Китаю становитиме 4,8%, тоді як його світові конкуренти стикаються з подвійною загрозою — підвищеною інфляцією та уповільненням зростання.

Хоча китайські фондові бики пережили черговий невдалий рік, їхній стан може покращитись у 2023 році, якщо різке відновлення економіки країни після скасування обмежень Covid зрештою призведе до активного економічного підйому, повідомляє Bloomberg.

Індекс Hang Seng China Enterprises Index, який відстежує китайські компанії, зареєстровані на біржі в Гонконгу, щойно пережив третій рік падіння поспіль, що є рекордною смугою невдач з моменту його створення у 1994 році.

Падіння в 2022 році супроводжувалося різким зростанням волатильності, яке стало найгіршим з часів світової фінансової кризи і виявилося найвищим серед основних бенчмарків у світі. Сукупні втрати від акцій, що торгуються на материку та Гонконгу, досягли 3,9 трлн доларів.

Але 2023 рік, на думку експертів ринку, обіцяє бути більш вдалим, оскільки влада повернула економічне відродження до числа головних пріоритетів, активізувала зусилля щодо порятунку хворого сектора нерухомості та дала сигнал про підтримку приватного підприємництва.

Тим не менш, це не буде гладкий шлях, враховуючи проблеми, починаючи з безладного виходу з Covid-Zero і закінчуючи напруженістю між США і Китаєм і глобальною рецесією, що насувається. Ринку треба набратися терпіння, кажуть експерти.

Китайські акції пережили епічний підйом у листопаді, коли Пекін почав послаблювати обмеження на Covid та активізував зусилля щодо зниження боргових ризиків серед забудовників. Ознаки зниження ворожості між Пекіном та Вашингтоном також покращили настрій інвесторів.

Відновлення економічного оптимізму спонукало зростаючу кількість банків Уолл-стріт стати оптимістичнішими по відношенню до китайських акцій.

Credit Suisse Group AG одним з останніх приєднався до цього хору, заявивши, що "настав час" для конструктивного підходу до китайських акцій та підвищивши їхній рейтинг з нейтрального до випереджаючого.

Хоча в грудні підйом трохи ослаб через побоювання, що зростання інфекцій порушить економічну активність, що управляють активами, такі як Amundi SA, вважають, що будь-яке падіння — це шанс для покупки.

"Для Covid, як би жорстоко не виглядав поворот, це короткостроковий біль протягом одного-двох місяців і довгостроковий виграш для споживання та промислової активності через шість-дев'ять місяців", - сказав Сядун Бао, керуючий фондом в Edmond de Rothschild Asset Management у Парижі.

Очікується, що 2023 року зростання економіки Китаю становитиме 4,8%, тоді як його світові конкуренти стикаються з подвійною загрозою — підвищеною інфляцією та уповільненням зростання. Вільна грошово-кредитна політика Пекіна, яка контрастує з "яструбиною" Федеральною резервною системою, а також пом'якшення позиції щодо приватних підприємств можуть дати китайським акціям додатковий імпульс.

Дешева оцінка китайських компаній також вирізняється. Китайський індекс MSCI China Index коштує приблизно в 10,6 разів більше 12-місячного прогнозного прибутку, що нижче як його аналогів на ринках, що розвиваються, так і його власного середнього п'ятирічного значення.

Проте напруженість у відносинах із США залишатиметься ключовим джерелом волатильності ринку. Хоча двосторонні відносини останніми місяцями демонструють ознаки покращення, включаючи зниження ризику виключення китайських компаній з американських бірж, все ще залишаються гострі довгострокові питання — від напівпровідників до прав людини та Тайваню.

Слабкий ринок житла – ще одна причина для занепокоєння. Хоча багато заходів щодо його порятунку стабілізували настрій інвесторів, аналітики попереджають, що для повного відновлення знадобляться місяці, якщо не роки. Це пов'язано не тільки з низьким попитом на житло, але й з тим, що багато забудовників, як і раніше, скуті важкими борговими зобов'язаннями.

Загалом ситуація з китайськими акціями у 2023 році виглядає добре, шанси на подальше зростання зберігаються, хоча не варто чекати гладкої дороги.

Як повідомлялося, Китай з 8 січня 2023 року скасовує вимоги щодо обов'язкового карантину через пандемію COVID-19 для тих, хто приїжджає до країни. Скасування карантинних вимог є важливим кроком для повноцінного відновлення взаємодії з рештою світу, які уряд серйозно обмежив недопущення поширення вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі