Те, що Організація Об'єднаних Націй ігнорує кримське питання свідчить про необхідність реформування структури. Так вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, про що він написав у своєму блозі для видання "Укрінформ".
"Кримське питання наочно демонструє, що ООН потрібні зміни. Вона має бути дієвою, принциповою, ефективною організацією, інструментом підтримки міжнародної стабільності та порядку", - заявив глава МЗС.
Кулеба вважає, що ООН для того, аби кинути виклик Кремлю, бракує сміливості.
"Але ми працюємо над тим, щоб стимулювати її. І маємо на своєму боці майже півсотні держав, які не бояться називати кримські речі своїми іменами", - зазначив він.
Кулеба заявив, що Україна не сумнівається, що з часом ООН буде дієвою організацією. В МЗС вважають, що спершу для цього потрібно згадати про свої принципи та почати їх рішуче захищати.
"Сьогодні нові виклики вимагають не лише від держав-членів, а й від самих організацій істотних внутрішніх реформ", - додав Кулеба.
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.
У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою "Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи" для читачів ZN.UA.