Понад 50% вакансій на ІТ-ринку України станом на вересень 2021 року передбачають віддалений режим роботи, тоді як наприкінці 2019 року таких пропозицій було близько 20%, йдеться у результатах дослідження компанії GlobalLogic, яке провели на основі даних IТ-порталу DOU, Офісу ефективного регулювання (BRDO), власної внутрішньої статистики та інших даних із відкритих джерел.
Для senior-фахівців кількість ремоут-пропозицій складає 63%, для middle-спеціалістів - 57%, для фахівців із комерційним досвідом менше одного року віддалену роботу поки передбачає лише третина вакансій.
Більшість (близько 30%) відкритих позицій на ринку - для QA-, Front-end- та Java-фахівців. При цьому приєднатися до проєктів без необхідності перебувати в офісі пропонується в 6 із 10 відкритих позицій для тестувальників, Front-end- та Java-розробників, а також React Native та .NET-фахівців.
«Можливостей знайти цікавий проєкт стає дедалі більше, адже немає потреби відвідувати фізичний офіс для виконання проєктних завдань. За рік до компанії GlobalLogic приєдналося понад 500 фахівців із 28 міст України, які беруть участь у проектах виключно віддалено. Водночас понад 50% інженерів, які прийшли до нас на позицію Manual QA, .NET і С++ розробників, мають до двох років досвіду на реальних проєктах», - кажуть у GlobalLogic.
Загалом за останній рік до компанії приєдналися понад 1500 нових фахівців. Найбільш популярними напрямами серед нових фахівців стали Manual QA, Java, JavaScript та C++.
Однак варто зазначити, що згідно з дослідженням, в якому взяли участь понад 10 тисяч співробітників технологічної компанії з Азії в період з квітня 2019 року по серпень 2020 року, співробітники «на дистанційці» працюють довше, але не ефективніше. Загальна кількість відпрацьованих годин була на 30% вищою, ніж до пандемії, в тому числі було зафіксовано на 18% більше роботи поза відведеним часом. Але ці додаткові зусилля не призвели до зростання продуктивності.