Киянин вимагає повернути оплату проїзду готівкою у салоні пасажирського транспорту

Поділитися
Киянин вимагає повернути оплату проїзду готівкою у салоні пасажирського транспорту © ZN.UA
ОАСК зареєстрував позов та вирішує питання відкриття провадження у справі за позовом до Київпастрансу.

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстрований позов киянина до Комунального підприємства «Київпастранс», в якому позивач наполягає на наявності у нього права самому вирішувати, яку форми оплати за проїзд обирати. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Позивач просить суд зобов'язати зазначене підприємство відновити можливість оплати проїзду готівкою в салоні громадського транспорту та визнати право пасажирів самостійно обирати форму та спосіб оплати проїзду у громадському транспорті.

Серед інших вимог позову – визнати припинення прийому готівки КП «Київпастранс» для оплати транспортних послуг порушенням прав споживачів.

Суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо, з 14 липня 2022 року Київ відмовився від паперових квитків, які можна було придбати у кондукторів. Відповідно, кондукторів також звільнили.

Протягом року оплата проїзду в наземному громадському транспорті здійснюється транспортною картою або разовим QR-квитком.

Таким чином, для того, щоб мати можливість оплатити проїзд. пасажирам слід потурбуватися про це заздалегідь, оскільки під час поїздки такої можливості може і не виявитися.

На момент відмови від оплати проїзду готівкою, в Києві діяло:

  • 198 терміналів самообслуговування на зупинках наземного транспорту та 304 термінали на 52 станціях метрополітену. У терміналах можна купити або поповнити транспортну карту та придбати QR-квитки.
  • Близько 1800 терміналів Easy Pay. Easy Pay надає можливість поповнити транспортну карту.
  • Близько 322 Т-кіосків. У Т-кіосках можна придбати транспортну карту.

Протягом якгось час працювали каси на окремих станціях метрополітену. У касах можна було придбати чи поповнити транспортну карту, а також купити QR-квиток.

Проте під час війни оплата послуг в місті стала повністю безготівкова, оскільки каси перестали працювати.

Фактично, пасажирам столичного транспорту суттєво зменшили можливості для оплати проїзду, а іноді такої можливості немає взагалі, оскільки далеко не кожна зупинка в місті обладнана вищевказаними технічними засобами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі