Кава подорожчала більш ніж на 25%

Поділитися
Кава подорожчала більш ніж на 25% Ціна на каву в зернах зросла
Урожай арабіки може впасти до мінімального обсягу за останні чотири роки. Попит на каву буде підвищуватися, кажуть аналітики.

Ціни на кову в зернах підскочили більш ніж на 25% протягом останніх тижнів на ознаках корочення виробництва у Латинській Америці. Котирування ф'ючерсів досягли $ 1,173 за фунт на Intercontinental Exchange (ICE) у порівнянні з приблизно 93 центів в середині жовтня на побоюваннях недостатності поставок, повідомляє The Wall Street Journal.

Наголошується, що запаси кави на складах впали майже на 78 тис. мішків (1 мішок = 60 кг) за останні тижні. Причиною трейдери називають зниження врожаю в Гондурасі - третьому за величиною виробнику арабіки в світі, через надзвичайно посушливу погоду. Погані погодні умови спостерігаються також в Бразилії і Перу.

Арабіка росте в основному в країнах Латинської Америки. Частка Гондурасу в світовому виробництві становить менше 10%, однак основна маса, що має сертифікат ICE, кави надходить на біржу з цієї країни. В результаті гондураська кава має непропорційно великий вплив на формування цін, відзначає брокер Marex Spectron.

Міжнародна організація кави (ICO) прогнозує, що виробництво кави в 2019-2020 сільськогосподарському році знизиться на 0,9% - до 167,4 млн мішків, що приблизно становить 10 млн тонн.

В тому числі урожай арабіки може впасти на 2,7% - до 95,68 млн мішків. Це буде мінімальний обсяг виробництва за останні чотири роки.

Тим часом попит на зернову каву у світі, як очікується, буде підвищуватися. Зокрема, в Азіатсько-тихоокеанському регіоні прогнозується зростання на 3% в найближчий рік, в Європі - на 1-2%.

Раніше вчені заявили про те, що вживання кави допомагає знизити ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. У ході дослідження вчені вивчили те, яким чином три типи кави взаємодіють з тау-білками і бета-амілоїдами і, відповідно, здатні боротися з причиною деменції при нейродегенеративних захворюваннях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі