Україна і Канада підписали документ про завершення переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.
Від імені уряду України документ підписала торговий представник України Наталія Микольська, від імені уряду Канади - представник Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади - директор департаменту доступу до ринків Марвін Хільдебранд.
"Це має поглибити українсько-канадське співробітництво, збільшити наші двосторонні інвестиції. Це ще один крок до того, щоб зробити наші країни процвітаючими", - заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк після підписання.
Проект угоди про ЗВТ між Україною і Канадою передбачає, серед іншого, поглиблення торговельного та економічного співробітництва, в тому числі в частині торгівлі промисловими та сільськогосподарськими товарами, захисту інтелектуальної власності, регулювання державних закупівель.
Відразу після вступу в силу угоди, Канада відкриє українським експортерам вільний доступ до 98 відсотків свого ринку товарів. У довгостроковій перспективі для бізнесу угода стане можливістю диверсифікації торговельних потоків, стане поштовхом до модернізації українських підприємств для виробництва товарів з високою доданою вартістю для експорту до Канади.
Напередодні Яценюк заявив, що Україна і Канада готові підписати угоду про зону вільної торгівлі найближчим часом.
"Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Нам Росія закрила свій ринок для промислових товарів, Канада нам відкриє свій ринок для українського машинобудування та українських індустріальних товарів", - розповів він.
Переговори про створення ЗВТ між Україною і Канадою відновилися у вересні 2014 року. Тоді середсеред найбільш привабливих галузей для двостороннього співробітництва називалося сільське господарство, сільськогосподарське машинобудування, енергетика технології.
В грудні 2014 року інтерв'ю для DT.UA Тетяни Силіної з послом Канади в Україні Романом Ващуком, він відмітив, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і опосередковано підключена до ЗВТ ЄС з Канадою. Таким чином, тут є два механізми - двосторонній договір, який сподівались укласти в найближчі місяці, а також угоду кожної з країн з ЄС.
У березні посол Канади в Україні Роман Ващук розповів, що Канада сподівається на підписання договору про створення ЗВТ з Україною в 2015 році. При цьому на той момент договір про ЗВТ з Україною не було включено поняття послуг.
У червні президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер обговорили питання двостороннього співробітництва і, зокрема, домовилися прискорити процес переговорів щодо ЗВТ.