Канада береться замістити частину російських енергоносіїв

Поділитися
Канада береться замістити частину російських енергоносіїв © Известия
Серед міністрів енергетики західних країн є консенсус, що світ має впоратися без російської нафти та газу.

Канада каже, що може забезпечити більші поставки нафти, газу та урану, які можуть допомогти вирішити глобальну енергетичну кризу. Про це повідомляє ВВС з посиланням на міністра природних ресурсів Канади Джонатана Вілкінсона.

За словами Вілкінсона, серед міністрів енергетики західних країн «є консенсус», що світ повинен впоратися без російської нафти і газу.

«Я думаю, що відмінності полягають лише в тому, як швидко ви можете насправді піти від цього», - наголосив міністр.

За його словами, багато країн мають намір «допомагати, наскільки це можливо, з точки зору витіснення російської нафти та газу». Зокрема, четвертий у світі виробник нафти зобов’язався експортувати додаткові 200 000 барелів нафти.

Канада, зі свого боку, береться експортуватиме додаткові 100 000 барелів природного газу.

«Ми очікуємо, що до кінця року ми повністю досягнемо 300 000 барелів», – сказав Вілкінсон.

Крім того, Канада береться поставляти додаткові обсяги нафти, хоча усвідомлює, що через відсутність необхідної логістики ця нафта, скоріш за все, залишиться на північноамериканському континенті.

Канада обмежена в тому, скільки нафти вона може експортувати, оскільки її нафтопроводи працюють майже на повну потужність, але, за словами Вілкінсона, що відправка через Сполучені Штати є варіантом розв'язання цієї проблеми.

Канада також «абсолютно готова експортувати більше урану».

Вілкінсон пояснив, що канадські виробники урану «насправді мають надлишкові потужності і, безумовно, можуть збільшити їх, щоб допомогти заповнити прогалину, яку забезпечували російські поставки».

Нагадаємо, США та ЄС оголосили про нову спільну ініціативу, покликану вирішити надзвичайну ситуацію в сфері енергобезпеки - позбутися залежності від Росії до 2027 року.

Для підготовки до наступного опалювального сезону США та ЄС працюватимуть щоб додатково залучити 15 млрд кубометрів зрідженого газу до ЄС в 2022 році. Також створюється енергоплатформа ЄС, яка узагальнить попит європейців на енергоресурси з квітня до жовтня 2022 року.

Над втіленням ініціативи працюватиме спільна робоча група Білого дому та служби президента ЄС.

Також, європейські держави працюватимуть над створенням платформи для спільної закупівлі газу, ініціативу відкрито і для України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі