США та ЄС оголосили про нову спільну ініціативу покликану вирішити надзвичайну ситуацію в сфері енергобезпеки - забезпечити енергопоставки до ЄС та України. Про це йдеться в спільній заяві ЄС та США.
"Ми єднаємось, щоб зменшити залежність Європи від російської енергетики. Ми не будемо субсидувати брутальний напад Путіна на Україну. Путін використовує отримані від продажу енергоресурсів гроші, для "своєї машини війни", - заявив президент США Джо Байден.
Ініціатива підтвержує намір позбутись енергозалежності Європи від Росії до 2027 року. Серед заходів - збільшення поставок зрідженого газу зі США до Європи, координація європейських країн у підготовці до наступного зимового сезону. Зокрема йдеться про розвиток терміналів для зрідженого газу як у США, так і в Європі, наповнення європейських газосховищ щонайменше на 90% до 1 листопада кожного року, розвиток чистої енергетики.
Для підготовки до наступного опалювального сезону США та ЄС працюватимуть щоб додатково залучити 15 млрд кубометрів зрідженого газу до ЄС в 2022 році. Також створюється енергоплатформа ЄС, яка узагальнить попит європейців на енергоресурси з квітня до жовтня 2022 року.
Над втіленням ініціативи працюватиме спільна робоча група Білого дому та служби президента ЄС.
Нагадаємо, раніше країни Євросоюзу не дійшли згоди під час обговорення заборони на російську нафту, газ та вугілля. Німеччина і Нідерланди блокують питання про відмову від імпорту нафти з РФ. Німеччина та Нідерланди заявили, що блок занадто сильно залежить від російської нафти та газу, тому вони не можуть ухвалити рішення про заборону.