Номінаційний комітет з відбору керівників і членів наглядових рад найбільших українських держкомпаній буде скорочено з 18 до 8, а кандидатури для нього буде підбирати спеціально створена комісія, а не міністерства і відомства, як це було раніше.
Відповідну постанову "Деякі питання призначення керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки та членів їх наглядових рад" схвалив Кабмін на засіданні в середу, 21 березня.
У той же час, як зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, документ ще буде доопрацьований з урахуванням пропозицій секретаріату Кабміну та Мінфіну.
Згідно з даними інформованого джерела, дискусія пов'язана з претендентами, раніше вже відібраними міністерствами і відомствами для номінаційного комітету, щоб він вибрав з них кандидатури і вніс їх на затвердження уряду. Як зазначив інший джерело в одній з міжнародних фінансових організацій (МФО), представлених в номинационном комітеті з правом дорадчого голосу, МФО наполягають на повній скасування всіх раніше оголошених конкурсів на будь-яких етапах їх у зв'язку з низькою якістю відібраних претендентів. Тоді як проект постанови, внесений в уряд, передбачає, що оновлений номінаційний комітет повинен розглянути претендентів, якщо міністерські та відомчі комісії вже їх визначили.
Повідомлялося, що перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів у середу, 21 березня, вніс на розгляд Кабміну проект постанови про внесення змін у процедуру призначення керівників держпідприємств і членів їх наглядових рад.
У лютому 2016 року Верховна Рада схвалила зміну системи управління і звітності на держпідприємствах, зокрема, створення незалежних наглядових рад.