Кабмін прийняв рішення про поділ "Укртрансгазу" на дві компанії з ГТС і ПСГ

Поділитися
Кабмін прийняв рішення про поділ "Укртрансгазу" на дві компанії з ГТС і ПСГ
ПАТ "Українська газотранспортна система" буде відповідати тільки за прокачування газу магістральними шляхами, а ПАТ "Україні газові сховища" буде займатися лише оперуванням накопичення та відпуску з українських газових сховищ природного газу для всіх суб'єктів господарювання".

Кабінет міністрів України погодив рішення про реорганізацію ПАТ "Укртрансгаз" та створення на його базі двох нових компаній - ПАТ "Українська газотранспортна система" та ПАТ "Українські газові сховища", які стануть операторами ГТС і ПСГ відповідно.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан журналістам у Києві в середу, 4 червня.

"Прийнято постанову уряду... Буде створено дві акціонерні компанії зі 100%-ю власністю. Це компанія, яка буде працювати як незалежний оператор, який буде працювати за європейськими правилами, і компанія, яка буде мати у власності підземні сховища", - сказав він

За словами Продана, для виконання відповідного рішення ще необхідно внести кілька змін до законодавства, які уряд підготує і незабаром внесе до парламенту.

"Там є ще певні законодавчі акти, які має бути прийнято і які будуть іти на виконання Третього енергетичного пакету для посилення незалежності апарату газотранспортної системи", - додав Продан.

Голова Міненерговугілля уточнив, що міністерство планує протягом місяця підготувати відповідні зміни, і вони торкнуться не тільки реорганізації НАК "Нафтогазу України", але й функціонування газового ринку країни згідно з європейськими правилами.

"Протягом місяця ми повинні підготувати відповідний законопроект, який буде мати більш широке значення", - додав міністр.

Раніше про намір розділити "Укртрансгаз" на дві компанії - оператора ГТС і оператора ПСГ - повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. За його словами, НАК "Нафтогаз України" буде займатися тільки реалізацією (продажем) природного газу.

ПАТ "Українська газотранспортна система" буде відповідати лише за прокачування газу магістральними шляхами, а ПАТ "Україні газові сховища" буде займатися тільки оперуванням накопичення та відпуску з українських газових сховищ природного газу для всіх суб'єктів господарювання".

Яценюк нагадав, що Україна разом з ЄС проводить спільну енергетичну політику, ратифікувала Енергетичну хартію і є членом Енергетичного співтовариства, і така реорганізація "Нафтогазу" відповідає енергетичним правилами та політиці ЄС.

Окрім того, Яценюк нагадав, що Україна звернулася до інвесторів з ЄС і США із запрошенням взяти участь у модернізації ГТС. "Саме для цього будуть створювати публічне акціонерне товариство "Українська газотранспортна система", - сказав прем'єр.

Як відомо, на сьогодні оператором ГТС України є компанія "Укртрансгаз", яка на 100% належить державній НАК "Нафтогаз України". Крім того, "Укртрансгаз" також експлуатує 12 підземних сховищ газу (ПСГ) загальною потужністю понад 31 млрд куб. м газу.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м. !zn

Читайте також:

Євросоюз вивчає можливість зберігання газу в українських ПСГ

"Укртрансгаз" почав оприлюднення оперативних даних про транзит газу через Україну

"Нафтогаз" спростував домисли Росії про "несанкціонований відбір газу"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі