Кабінет міністрів на засіданні прийняв постанову, якою удосконалив захист території України від ввезення деяких небезпечних організмів і спростив міжнародну торгівлю зерновими культурами. Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Постановою було виключене додаткове регулювання для експортерів зернових шляхом скасування обов'язковості застосування системи рециркуляції при фумігації зерна.
Крім того, документ упорядкував перелік об'єктів регулювання (при переміщенні по території України, імпорті, експорті та реекспорті) шляхом включення в цей перелік організмів, які можуть представляти фітосанітарні ризики (кліщі, нематоди, гриби).
Постановою також була уніфікована процедура огляду та відбору зразка (форма акта наведена у відповідність з процедурою відбору).
Раніше повідомлялося, що експорт продукції АПК зріс незважаючи на карантин. У період з січня по травень включно аграрний експорт склав $ 9,072 млрд, це на 2% або $ 180,3 млн більше, ніж у тому ж періоді 2019 року.
У зв'язку з вичерпанням квот Україна вимагає від ЄС переглянути розподіл квот на імпорт української продукції.
Як повідомлялося, вже восени в Україні на тлі карантину та складних погодних умов можуть подорожчати борошно і хліб.
Детальніше про проблеми та ризики для українських аграріїв під час пандемії коронавірусу в світі читайте в статті Андрія Паливоди "Вмирати збирайся, а жито сій!".