"Ми погодилися розвинути нашу роботу щодо перегляду угоди про зону вільної торгівлі з ЄС та додатків до неї у наступному році. І наші колеги дуже уважно стежитимуть за сферами, в яких ми можемо доповнити угоду, згідно з правилами. І ми повернемося до цієї теми дуже скоро, так, щоб у нас була дуже коротка і ефективна процедура в наступному році, щоб оновити угоду", - сказав Варга на прес-брифінгу з прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком в Києві.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, у свою чергу, розраховує на прорив за двома напрямками.
"По-перше, "промисловий безвіз". Ми очікуємо приїзду в Україну попередньої оціночної місії ЄС для початку переговорів. По-друге, угода про спільний авіаційний простір, прогрес в переговорах по якому став можливий в результаті Брекззіту", - зазначив він.
Однією з тем зустрічі, за словами Прем'єр-міністра, стала також актуалізація Угоди про зону вільної торгівлі. Глава українського уряду зазначив: "Найважливіше завдання - привести параметри Зони вільної торгівлі у відповідність з реальною структурою торгівлі між Україною та ЄС, у подальшому лібералізувати торгівлю, досягти балансу, який створить кращі можливості для обох сторін, і зокрема, для українських експортерів в ЄС".
Раніше повідомлялося про те, що Україна вичерпала всі квоти на експорт меду на 2020 рік в країни ЄС. Віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба заявляв про необхідність спрощення митних процедур з ЄС.
Від'ємне сальдо торгівлі українськими товарами склало 9,37 млрд. доларів.
Дивна ситуація: експортна стратегія у країни є, переговори щодо зони вільної торгівлі йдуть постійно, угоди про ЗВТ підписують регулярно, врожайність не підводить, ціни на світових ринках сприятливі, кількість торгових партнерів стабільно висока, а результат негативний і стає гірше.
Детальніше про особливості зовнішньої торгівлі України читайте у статті Юлії Самаєвої "Собі у збиток" на сайті ZN.UA.