Кабмін підтримав приєднання до "податкових" і "митних" угод МС

Поділитися
Кабмін підтримав приєднання до "податкових" і "митних" угод МС © eurasiancommission.org
Україна почала процедуру приєднання до деяких угод Митного союзу. Вчора Кабінет міністрів погодився підписати два документи, що регламентують обмін податковою і митною інформацією. Розгляд третього документа перенесли на 20 листопада.

Кабмін підтримав приєднання України до угод Митного союзу про податкову інформацію та правила електронного обміну митною інформацією. Список угод Митного союзу, які може підписати Україна, представив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, повідомляє "Коммерсантъ-Україна".

"Нас цікавлять всі угоди, вигідні для країни, що не суперечать нашому законодавству, а також євроінтеграційному вектору. Мінекономрозвитку відібрало такі угоди, після чого їх аналізували у Мін'юсті", - пояснив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян.

На розгляд Кабміну було винесено питання про підписання трьох угод МС зі 145. Відповідно до проекту протокольного рішення Кабміну, пропонувалося підтримати приєднання країни до угоди про надання та обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон МС, а також до угоди про вимоги до обміну інформацією між митними органами та іншими державними органами держав-членів МС. Обидва документи підписано 21 травня 2010 року.

Перша угода встановлює вимоги до достовірності податкової інформації, що надається іншим членам МС, а також вимогу нерозповсюдження цих даних третім особам. Друга - встановлює правила електронного обміну митною інформацією. Мінекономрозвитку МЗС доручено повідомити про це Євразійській економічній комісії. Розгляд третього документа - протоколу про обмін інформацією між податковими органами країн-членів МС про сплачені суми непрямих податків - перенесли на 20 листопада.

Невелика кількість угод МС, до яких готова приєднатися Україна, свідчить про ретельний аналіз, який проводиться органами влади, вважає народний депутат Партії регіонів V-VI скликань Олексій Плотніков. "Очевидно, інші документи будуть поступово вносити на розгляд Кабміну, однак у першу чергу було винесено ті угоди, доцільність приєднання до яких очевидна, - упевнений він.- Обмін податковою і митною інформацією не несе загрози нашому суверенітету, це буде корисним як для нас, так і для членів МС - він дозволить зменшити шкоду від податкових мінімізацій і схем сірого імпорту".

Представники опозиції не виступають проти обміну податковою і митною інформацією, проте вважають абсурдним приєднання країни до документів МС. "Україна може підписувати аналогічні угоди лише з іншими країнами або іншими повноцінними суб'єктами міжнародного права. Однак приєднання до внутрішніх норм організації, членом якої ми не є, з точки зору міжнародного права виглядає повним абсурдом. Такі рішення не мають ніякого значення",- упевнений голова підкомітету Верховної Ради з питань оподаткування непрямими податками Сергій Терьохін ("Батьківщина").

На плани української влади щодо співпраці з МС може вплинути зустріч президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна під час дводенного візиту Януковича до Білорусі на саміт ради голів держав СНД, а також засідання вищої Євразійської економічної ради. "Поки що складно прогнозувати, наскільки приєднання України до цих угод сприяє поліпшенню взаємодії між нашими країнами. Тим більше за підсумками переговорів (24 жовтня) президентів наших країн інтеграційні процеси можуть вийти на новий рівень",- заявив високопоставлений російський чиновник, який бере участь в економічних переговорах з Україною. !zn

Читайте також:

Основа технічних регламентів ЄС і МС збігається на 90%

МЗС Росії здивувався звинуваченням у шантажі України: ніякої "злої волі Москви" немає

РФ може покарати Україну за інтеграцію з ЄС, обмеживши ввезення сільгосптоварів і металопродукції

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі