Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення бюджету на 2013 рік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення бюджету на 2013 рік © ZN.UA
Серед основних ініціатив - зниження ставок нарахувань на фонд оплати праці, ревізія податкових пільг, підняття ставок ввізних мит і акцизів, впровадження системи загального декларування доходів фізосіб і багато іншого.

Уряд завершує роботу над проектом Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Одна з головних цілей документа - оперативне складання переліку антикризових заходів, покликаних стабілізувати ситуацію в економіці. Один з головних пріоритетів - пошук додаткових джерел наповнення держбюджету

З джерел у Кабміні ZN.UA стали відомі основні пункти переліку заходів, які наразі комплексно розробляються, що спрямовані на створення додаткових джерел і резервів наповнення держбюджету. Розробка і затвердження відповідного документа вже начебто дуже близька до завершення.

За даними джерел, документ передбачає досить радикальні заходи, багато з яких було відкладено з минулого року в зв'язку з передвиборною кон'юнктурою.

Серед основних висунутих ініціатив - зниження ставок нарахувань на фонд оплати праці, відкладена з осені ревізія податкових пільг, підняття ставок ввізних мит і акцизів, імплементація вже чинного закону про оподаткування ринку цінних паперів і ухвалення законопроекту з трансфертного ціноутворення, впровадження системи загального декларування доходів фізосіб і багато іншого.

Одна з найбільш очікуваних і водночас ризикованих ініціатив торкається зниження навантаження на фонд оплати праці. Йдеться як мінімум про спрощення адміністрування єдиного соціального внеску (спрощення декларації, переведення її в електронний формат). Як максимум - про значне зниження ставки ОСВ.

Податківці сподіваються провести за рахунок цього легалізацію зарплат, вивівши з тіні в офіційний сектор близько 100 млрд грн.

Легалізації зарплат (як і багатьох інших доходів фізосіб) має послужити впровадження загального декларування доходів фізосіб. З цією метою передбачається внести в нинішньому році на розгляд ВР законопроект "Про обов'язкове декларування доходів і майнового стану громадян", що передбачає впровадження розрахунку податку на доходи фізосіб з урахуванням витрат.

Наступна за значимістю серед висунутих ініціатив - ревізія існуючих пільг зі сплати податків і підготовка відповідних пропозицій щодо перегляду пільг зі сплати ПДВ і податку на прибуток.

Заявлена мета - не лише збільшення доходів держскарбниці (в Мінфіні і Міндоходів розраховують за рахунок цього збільшити бюджетні надходження на 15-20 млрд грн), але і ліквідація необґрунтованих конкурентних переваг для окремих суб'єктів підприємництва за рахунок податкових преференцій.

Для реалізації цього завдання в уряді вже створюється спеціальна комісія, до якої увійдуть представники Мінфіну, Міндоходів і Мінекономіки.

Ще один з істотних для наповнення бюджету пунктів нововведень - підняття ставок ввізних мит до рівня, визначеного в протоколі про вступ України до СОТ і підвищення в два рази повних ставок митного тарифу на всі групи товарів. За рахунок цього передбачається поповнити скарбницю на 2-2,5 млрд грн щорічно.

Серйозні сподівання покладають і на заявлений податківцями намір найближчим часом внести до парламенту і ухвалити закон про трансферне ціноутворення. За підрахунками ДПСУ, за допомогою різних схем і операцій з пов'язаними офшорними структурами за заниженими/завищеними цінами з України за кордон виводиться з-під оподаткування до 100 млрд грн щорічно, в результаті чого держбюджет недоотримає 20-25 млрд грн.

Крім того, в планах уряду - збільшення ставок акцизу на кузови для легкових автомобілів, впровадження посиленого контролю за реалізацією на внутрішньому ринку окремих високоліквідних товарів, розширення групи підакцизних товарів за рахунок нафтопродуктів, і багато іншого.

Подробиці читайте в статті Юрія Сколотяного "Час платити за рахунками" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

В 2013 році українській економіці потрібні радикальні реформи

Кабмін думає, як стимулювати населення віддавати гроші державі, а не зберігати "під матрацом"

Держборг України перевищив 500 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі