«Юридична маніпуляція»: «Нафтогаз» відреагував на звільнення Коболєва Кабміном

Поділитися
«Юридична маніпуляція»: «Нафтогаз» відреагував на звільнення Коболєва Кабміном У "Нафтогазі" назвали рішення Кабміну незаконним і попередили про наслідки © business-tv.com.ua
У компанії підкреслили, що рішення уряду суперечить законодавству та Статуту НАК.

НАК «Нафтогаз України» розцінює рішення Кабінету міністрів про звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління компанії як порушення принципів корпоративного управління і повернення до практики ручного керування держпідприємствами. У НАК наполягають, що уряд не має права звільняти голову правління «Нафтогазу», і цей крок суперечить як законодавству, так і Статуту компанії.

«Прийняте Кабінетом міністрів рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення голови правління є наругою над основними принципами корпоративного управління державними підприємствами», - йдеться в заяві НАК «Нафтогаз України», поширеній увечері в середу, 28 квітня.

У НАК нагадали, що Статут «Нафтогазу» і закон України «Про акціонерні товариства» передбачають призначення і звільнення голови правління виключно наглядовою радою. І передача повноважень наглядової ради зборам акціонерів не допускається.

«Спосіб, яким сьогодні було ухвалено серію рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного керування державними підприємствами», - обурилися в НАК.

Укладачі заяви назвали «Нафтогаз» єдиною державною компанією,в якої все ще є «міцний запас ліквідності». На думку керівництва НАК, «безконтрольний доступ до цих коштів і їх нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими».

У НАК нагадали, що в 2020 році компанія забезпечила 141 млрд гривень надходжень до бюджету, що склало 13% річного доходу держави. Причиною накопиченої заборгованості контрагентів «Нафтогаз» називає «лазівки, створені державним регулюванням».

Дії Кабміну серйозно вдарять по якості управління державними підприємствами, негативно позначаться на інвестиційній привабливості України та наповнюваності бюджету, попередили в «Нафтогазі».

«Дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету і народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, каратиметься. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам в цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України непередбачувані і можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності», - сказано в заяві.

Згідно з фінансовим звітом НАК «Нафтогазу», консолідований чистий збиток НАКу 2020 року склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Причиною такого негативного результату став низький попит і ціна на газ, а також резерв сумнівних боргів.

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував прем'єр-міністру Денису Шмигалю невідкладно винести на розгляд Кабміну питання про звільнення голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, а також розірвання контрактів з членами наглядової ради компанії.

28 квітня Кабмін ухвалив рішення про дострокове розірвання контракту з Коболєвим і членами наглядової ради «Нафтогазу» і тут же переобрав наглядову раду в тому ж складі. Оголосивши при цьому конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради.

Головою правління «Нафтогазу» уряд, все так же в обхід наглядової ради, призначило Юрія Вітренка, нинішнього в.о. міністра енергетики. На цю посаду Кабмін призначив Юрія Бойка, в той час як профільний комітет підтримав кандидатуру Германа Галущенка на посаду міністра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі