Євросоюз підписав угоду про подвоєння імпорту природного газу з Азербайджану, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Пропускна здатність Південного газотранспортного коридору має збільшитись із 8.1 мільярда до 12 мільярдів кубометрів газу, а через кілька років — до 20 мільярдів.
Ляєн підкреслила, що постачання газу з Росії до Європи є ненадійним, тому ЄС вирішив звернутись до «більш надійних постачальників», одним із яких вважають Азербайджан.
Azerbaijan has a tremendous potential in renewable energy.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) July 18, 2022
Today we are laying the ground for a new partnership in this area.
And we commit to reducing methane emissions through the entire gas supply chain. https://t.co/DQtFG7GFbu
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Європа почала активно шукати шляхи зменшення залежності від російського газу, щоб не надавати таким чином фінансову підтримку агресору. Але процес повної відмови тривалий, і наразі ЄС на межі енергетичної кризи через маніпуляції Кремля, зокрема нещодавнього зниження обсягу поставок.
На початку липня Кремль поставив ультиматум: відновить необхідний об’єм постачання газу, лише якщо з Канади повернуть підсанкційну турбіну для газопроводу "Північний потік-1". За новою газовою «турбоатакою» Кремля стоять наміри не тільки реанімувати штучною кризовою ситуацією «Північний потік-2», але й внести додаткові турбулентності в стомлену «чужою війною» Європу, остаточно «орбанізувати» Макрона та посварити Шольца з Габеком і Бербок, чим сприяти урядовій кризі в Німеччині, не допустити прийняття рішення в ЄС про сьомий пакет санкцій із газовим ембарго. Але не тільки. Детальніше читайте у статті Михайла Гончара та Дениса Вінського у статті «ТурбоАтака "Газпрому": чим вона загрожує Європі й Україні».